Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Teknecik'te Hortum Faciası
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Teknecik'te Hortum Faciası

Teknecik'te Hortum Faciası
Hortum ve şiddetli rüzgar sonucu Teknecik'te Trafo Merkezi ve enerji nakil hatlarında ağır hasar oluştu.
01.12.2020 / 16:10

Enerjimagazin-Girne’de Aksa tarafından işletilen Teknecik Elektrik Santralinde hortum faciası yaşandı. Teknecik Elektrik Santrali bölgesinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle hortum çıktı. Hortum ve şiddetli rüzgar sonucu Teknecik'te Trafo Merkezi ve enerji nakil hatlarında ağır hasar oluşurken, olayda can kaybı yaşanmadı.


Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdogan, Olumsuz hava nedeniyle Teknecik'deki üretimin tedbir amaçlı durdurulduğunu açıkladı.


Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da, Ozanköy, Karşıyaka gibi yerlere akım verilmeye başlandığını ifade ederek, “Yaralarımızı kısa sürede sararak, yine dayanışma içerisinde bu zor dönemi de atlatacağız. “dedi.
Taçoy’un açıklaması şu şekilde: ”Ülke olarak ciddi bir felaket atlattık. Hepimize tekrardan geçmiş olsun. Dün öğle saatlerinden itibaren, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu uzman ekipleri, insanüstü bir çaba ortaya koydular. Hepsine bir kez daha teşekkür ederim.


Dün oluşan doğal afet sonrası birçok yerde elektrik direkleri yıkıldı. Bazı yerlerde sokak direkleri kökten koptu. Gün boyunca ve akşam esas zarar gören Ozanköy, Karşıyaka gibi yerlere akım verilmeye başlandı.


Yüksek gerilim hatlarında oluşan hasarlar, eski iletim hatları kullanılarak düzenlendi. Taşocakları Bölgesi'nde toparlamalar yapılıyor. Çalışmalarımız devam edecek. Bugün gün boyu çalışmalar devam edecek ve sokak direklerinin tadilatı tamamlanacak.
Hafta içerisinde ise yüksek gerilim hatlarındaki arızalar giderilecek ve yeniden tesis edilecek.


Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletirim. Diğer bakanlıklarımız da vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için ortaya büyük bir çaba koyuyor. Görevimizin başındayız, devletimizin tüm kurumları eksiksiz olarak çalışıyor.


Yaralarımızı kısa sürede sararak, yine dayanışma içerisinde bu zor dönemi de atlatacağız.”Bu haber toplam 3589 defa okundu


YAZARLAR