Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fırat EDAŞ Depremzedelere Verdiği Sözü Tuttu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fırat EDAŞ Depremzedelere Verdiği Sözü Tuttu

Fırat EDAŞ Depremzedelere Verdiği Sözü Tuttu
Fırat EDAŞ'ın Elazığ depremi sonrası sözünü verdiği okulun yüzde 40’lık kısmı tamamlandı.
19.11.2020 / 10:55

Enerjimagazin-Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (Fırat EDAŞ) Elazığ depremi sonrası sözünü verdiği ve Ağustos ayında yapımına başlanan 24 derslik okulun yüzde 40’lık kısmı tamamlandı.


Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde özverili çalışmaları ile enerji arzında herhangi bir mağduriyet yaşatmayarak kamuoyunun ve paydaşlarının takdirini kazanan Fırat EDAŞ, deprem sonrası yaraların sarılmasına gösterdiği hassasiyetle de önemli katkı koyuyor.


Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şubat ayında imzaladığı protokolle depremde ağır hasar gören mesleki ve teknik anadolu lisesinin yerine sözünü verdiği 24 derslik okulun inşası hızla devam ediyor.   


Covid-19 salgını nedeniyle Ağustos ayında gerçekleştirilen törenle okulun temelini atan Fırat EDAŞ, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü okul inşaatını büyük bir titizlikle de takip ediyor.


Deprem zamanında enerji arzında gösterdiği özverinin aynısını yeni okul inşasında da adeta yansıtan Fırat EDAŞ, salgın sürecine rağmen iki ay gibi kısa sürede inşaatın yüzde 40’ının tamamlandığını belirtti.


Kasım ayının sonuna kadar çatının tamamlanması planlanan okulun Nisan ayında eğitim-öğretime hazır bir şekilde yetkililere teslim edileceği ifade edildi.


Bu haber toplam 10401 defa okundu


YAZARLAR