Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çaypınar RES'in İki Ünitesi Daha İşletmeye Alındı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çaypınar RES'in İki Ünitesi Daha İşletmeye Alındı

Çaypınar RES'in İki Ünitesi Daha İşletmeye Alındı
Ayen Enerji'ye ait “Çaypınar Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi”nin iki ünitesi daha işletmeye alındı.
19.11.2020 / 09:10

Enerjimagazin-Ayen Enerji tarafından Balıkesir ili, Kepsut İlçesi sınırları içerisinde tesis edilmekte olan “Çaypınar Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi”nin iki ünitesi daha işletmeye alındı.


Ayen Enerji’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Ayen Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş. tarafından,  Balıkesir ili, Kepsut İlçesi sınırları içerisinde tesis edilmekte olan 25,2 MWm/24 MWe kurulu gücünde, yıllık 84.000.000 kWh elektrik enerjisi üretim kapasiteli Çaypınar Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi projesinin iki ünitesinin daha Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kabulü yapılarak ticari işletmeye alındı. Kalan 3 ünitenin devreye alınması için çalışmalar devam ediyor.


Şirketten KAP’a yapılan çıklama şu şekilde: Sermaye ve oy hakları yönünden %100 oranında hissedarı bulunduğumuz Bağlı Ortaklığımız Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş. tarafından,  Balıkesir ili, Kepsut İlçesi sınırları içerisinde tesis edilmekte olan 25,2 MWm/24 MWe kurulu gücünde, yıllık 84.000.000 kWh elektrik enerjisi üretim kapasiteli Çaypınar Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi projesinin 29/10/2020 tarihinde devreye alınan iki ünitesinden sonra, bu defa da 2 (iki) adet, 2*(3,6MWm/3,429MWe) gücündeki T4 ve T5 no'lu Rüzgar Türbini ve Generator Grupları Üniteleri'nin geçici kabulü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 14/11/2020 tarihinde yapılmış olup; Ticari İşletmeye alınmış ve elektrik enerjisi üretimine başlanmıştır. Kalan 3 ünitenin devreye alınması için çalışmalar devam etmektedir.


Bu haber toplam 2271 defa okundu


YAZARLAR