Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Vestel İspanyol Iberdrola İçin 50 Bin Araç Şarj Cihazı Üretecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Vestel İspanyol Iberdrola İçin 50 Bin Araç Şarj Cihazı Üretecek

Vestel İspanyol Iberdrola İçin 50 Bin Araç Şarj Cihazı Üretecek
Vestel, Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde kuracağı elektrikli araç şarj istasyonları için 50.000 adet EVC04 EV şarj cihazı sağlayacak.
19.11.2020 / 08:54

Enerjimagazin-Vestel Elektronik, İspanyol enerji şirketi Iberdrola'nın uluslararası elektrikli araç şarj cihazları (EVC) projesi için açtığı ihaleyi kazandığını ve projenin 3 tedarikçisinden biri olmak üzere Iberdrola ile anlaşma imzalandığını duyurdu.


Vestel Elektronik, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP), Iberdrola S.A. ile imzaladıkları anlaşma hakkında açıklama yaptı.


Buna göre, 45 milyon Avro büyüklüğündeki proje kapsamında, 5 yıl içinde Avrupa'da 150 bin adet elektrikli araç şarj istasyonu kurulması planlanıyor.


Açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

12.11.2020 tarihli basın açıklamasına istinaden, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ (Vestel Elektronik), İspanyol enerji şirketi Iberdrola S.A.'nın (Iberdrola) uluslararası elektrikli araç şarj cihazları (EVC) projesi için açtığı ihaleyi kazanmış olup projenin 3 tedarikçisinden biri olmak üzere Iberdrola ile anlaşma imzalamıştır.


Iberdrola'nın sürdürülebilir ulaşım planının bir parçası olarak hayata geçirilecek bu proje kapsamında önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa'da 150 bin adet elektrikli araç şarj istasyonu kurulması planlanmaktadır.


Projenin toplam büyüklüğü 45 milyon Avro civarındadır. Vestel Elektronik bu proje kapsamında 5 yıl içinde Iberdrola'nın başta İspanya, İngiltere ve İtalya olmak üzere Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde kuracağı elektrikli araç şarj istasyonları için 50.000 adet EVC04 EV şarj cihazı sağlamayı planlamaktadır.


Bu haber toplam 2397 defa okundu


YAZARLAR