Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ Yönetim Kuruluna Atama
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ Yönetim Kuruluna Atama

TEDAŞ Yönetim Kuruluna Atama
Ahmet Erdem, TEDAŞ Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden atandı.
04.11.2020 / 12:36

Enerjimagazin-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden atandı. Söz konusu atamaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.


1956 yılında Tokat'ta doğan Erdem, ilk, orta ve lise eğitimini Tokat'ta, lisans ve yüksek lisans öğrenimlerini Ankara'da tamamladı.


Sırasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Yüksek Hakem Kurulu Genel Sekreterliği, Müsteşar Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı görevlerinde bulundu.


Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik alanında uzun süre çalıştı.


28 Ağustos 2015'te kurulan 63. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev aldı.


25 Kasım 2015 tarihinden itibaren tekrar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığına, 25 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atandı.


TEDAŞ Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden atanan Erdem, Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.


Bu haber toplam 3366 defa okundu


YAZARLAR