Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kazım Özgür EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kazım Özgür EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı

Kazım Özgür EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı
Kazım Özgür, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.
11.10.2020 / 11:31

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) İnşaat ve Kamulaştırma Daire Başkanı olarak görev yapan Kazım Özgür, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.


Özgür, 1969 yılında Çemişgezek'te doğdu. İlk ve orta eğitimini Elazığ Fatih Lisesinde tamamladı. 1995 yılında İstanbul'da, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünde mezun oldu.


Öğrencilik dönemi ve sonrasın da muhtelif şirketlerde çalıştı.

(1997) yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İmar Daire Başkanlığında,


Devlet Memuru olarak işe başladı.

Aynı yıl EGO Genel Müdürlüğü'ne geçti.

EGO Genel Müdürlüğü Bünyesinde;

Gaz Dairesi Başkanlığında;

Harita Servisi ve SCADA Servisi sorumlusu,

Altyapı Kontrol Müdürü olarak görev yaptı.

- Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığında 2008 de itibaren;

- Metro Yapım İşlerinde Kontrol Mühendisliği,

Raylı Sistemler Yapım Müdürlüğü

- Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı yaptı.

13 Haziran 2012 den itibaren Ulaştırma Bakanlığı- Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde (AYGM) ;

Demiryolları Yapım Dairesi Başkanı, olarak görevlendirildi. Aynı zamanda Demiryolları Etüt Proje Daire Başkanlığı görevini de yürüttü. Yaklaşık iki yıl görev yaptı. Bu süre içerisinde Istanbul'da Levent-Hisarüstü Hattı inşaatına başlanıp test sürüşü gerçekleştirildi, Kızılay-Çayyolu (M2) ve Batıkent-Sincan Metro Hatları bitirilip işletmeye açıldı. 30 Mart Yerel Seçimler sonrası 9 Nisan 2014 tarihinde bu görevinde ayrıldı.


10 Nisan 2014 tarihinde Elazığ BelediyesindeBelediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Belediye Encümeninde Encümen Başkanı olarak görevlendirildi.


Aynı dönemde belediye şirketi EBUAŞ'ın yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.


Yaklaşık dört yıl boyunca belediye faaliyetlerinin birçok önemli projelerinde; Kültür Park Rekreasyon Projesinin yapımı- işletmeye açılması, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi Yapımı ve İşletmeye açılması, Galericiler Sitesinin Yapımı ve İşletmeye açılması, şehir merkezi ile çevreyolu bağlantılarını sağlayan bulvarların yapımı, Çöpten Enerji Üretimi Projesi, Kentsel Dönüşüm Projelerinin şehre kazandırılmasında yönetici olarak görev aldı.


Bu faaliyetlerle birlikte bilimsel faaliyetler olarak birçok kurum ve üniversitelerin de koordinasyonunu sağlayarak -Depremsellik, Kentsel Dönüşüm, Çevre ve Su… gibi konularda - ulusal seviyede panellerin gerçekleşmesinde koordinatör olarak görev aldı.


21 Eylül 2017 yılında Elazığ Belediyesinden ayrılarak eski kurumu EGO Genel Müdürlüğü’ne döndü.


18 Ocak 2019 tarihinde İnşaat ve Kamulaştırma Daire Başkanı olarak EÜAŞ Genel Müdürlüğünde göreve başlayan Özgür, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Sayın Özgür'e yeni görevinde başarılar dileriz.Bu haber toplam 3814 defa okundu


YAZARLAR