Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TREDAŞ’tan Sokak Hayvanları İçin “Hayatı Aydınlat” Projesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TREDAŞ’tan Sokak Hayvanları İçin “Hayatı Aydınlat” Projesi

TREDAŞ’tan Sokak Hayvanları İçin “Hayatı Aydınlat” Projesi
TREDAŞ’ın depolarında bulunan atıl armatür başlığı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.
04.09.2020 / 15:24

Enerjimagazin-Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), sokak hayvanları için atık olarak ayrılan, kullanılmayan aydınlatma armatür başlıklarını geri dönüştürerek “Küçük Dostlarımız İçin Hayatı Aydınlat” projesini devreye aldı.


TREDAŞ bünyesinde 2016 yılında kurulan ve çalışanların destekleriyle 4 yılda çok sayıda projeye imza atan TREDAŞ Gönüllüler grubu, Türkiye’nin de içinden geçtiği sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçları için kollarını sıvadı.


TREDAŞ bünyesinde kullanım ömrünü tamamlamış, yanmayan ve atık olarak ayrılan armatür başlıklarının sokak hayvanları için kullanılabileceğini düşünen TREDAŞ Gönüllüleri, öncelikle Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde bulunan atık malzemeleri tespit etti. Ardından, aydınlatma başlıklarının sokak hayvanlarına zarar verebilecek, vida, armatür ve tel gibi maddeleri ayrıştırdı. Ardından, “Enerjimiz Küçük Dostlarımız” için yapıştırmalarını yerleştirerek, şehirlerin belirli noktalarına bıraktı.
Armatür Başlığı Trakya Bölgesi’nde Mama ve Su Kabı Olarak Kullanılacak


TREDAŞ’ın depolarında bulunan atıl armatür başlığı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kullanılacak.


TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, yaptığı açıklamada, enerjiyi Trakya bölgesinde kesintisiz sürekli ve kaliteli dağıtımının yanında, sosyal anlamda da ellerindeki imkanları bölge için en doğru biçimde kullanmaya gayret gösterdiklerini belirtti.


Bilgili, şöyle konuştu:


“Yaz aylarını yaşadığımız bu günlerde, TREDAŞ Gönüllüleri ekibimizin de gayretleri ile sıcak havalardan etkilenen sokak hayvanlarımıza güzel bir düşünceyi hayata geçirdik. Hayatı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız. Bu proje ile hem şirketimize hurda maliyeti çok düşük olan armatür başlıkları sokak hayvanlarının beslenmesinde değerlendirilecek hem de bölgemizde sosyal anlamda katma değer yaratacak. Biz ilk mama ve suları kendimiz bırakıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızdan da desteklerini bekliyoruz.”


Bu haber toplam 3996 defa okundu


YAZARLAR