Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bir Enerji Bir Nefes Projesinde 2,8 Milyon Fidan Dikildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bir Enerji Bir Nefes Projesinde 2,8 Milyon Fidan Dikildi

Bir Enerji Bir Nefes Projesinde 2,8 Milyon Fidan Dikildi
2018 Yılında başlatılan "Bir Enerji Bir Nefes, Enerji Sektöründen 5 Milyon Ağaç Kampanyası" kapsamında bugüne kadar 2,8 milyon fidan dikildi.
28.06.2020 / 12:04

Enerjimagazin- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda 2018 Yılında başlatılan "Bir Enerji Bir Nefes, Enerji Sektöründen 5 Milyon Ağaç Kampanyası" projesinin fikir babası olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre kampanya kapsamındabugüne kadar 2,8 milyon fidan dikildi.


Dönmez’in mesajı şu şekilde Anadolu’nun bağrına diktiğimiz fidanlarla çölleşmeye dur diyoruz. Bir Enerji Bir Nefes projesiyle kamu-özel sektör 2,8 milyon fidan diktik. Bu yıl 460 bin fidan daha toprakla buluşacak. Türkiye’nin enerjisini topraklarımızın bereketiyle harmanlamaya devam edeceğiz.


Berat Albayrak’ın Bakanlığı döneminde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan kampanya için, 12 Nisan 2018 tarihinde ELDER, GAZBİR, PETDER ve KÖMÜRDER ile protokol imzalanmıştı.


Protokole göre, Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği’nin (GAZBİR) 2018'deki her yeni gaz abonesi için bir, Petrol İşverenler Sendikası’nın (PETDER) 2018'de trafiğe çıkan her araç için bir, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER) her yeni elektrik abonesi için bir, Kömür Üreticileri Derneği’nin de (KÖMÜRDER) çıkarılacak her 100 ton kömür için bir ağaç dikmesi kararlaştırılmıştı.


Bu haber toplam 22036 defa okundu


YAZARLAR