Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BOTAŞ International 14 Yaşında
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BOTAŞ International 14 Yaşında

BOTAŞ International 14 Yaşında
BOTAŞ International Limited (BIL) 14’üncü kuruluş yılını kutluyor.
24.06.2020 / 16:54

Enerjimagazin-Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Türkiye kesimi işletmecisi olan BOTAŞ International Limited (BIL) 14’üncü kuruluş yılını kutluyor.


BIL’in kuruluşunun 14. yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan BIL Genel Müdürü Nadim EKİZ, “Çalışmalarını en iyi şekilde devam ettiren bu denli büyük bir kurumda görev yapmaktan ve BIL ailesinin bir parçası olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum.” dedi.


EKİZ, mesajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:


Değerli Mesai Arkadaşlarım, 


Ülkemizin enerji sektöründe söz sahibi olabilmesi adına atılan adımlardan biri olarak 14 yıl önce kurulan Kurumumuz, bugün sektörünün önemli kuruluşları arasında yer alıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın güzide kuruluşlarından biri olarak ülkemize küresel piyasada hizmet vermeye devam eden Kurumumuz, geçen 14 yıllık süreç içerisinde global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 


Uluslararası platformda örnek olarak gösterilen ve enerji ticaretinin önemli bir parçası olan BOTAŞ International, 14 yıl önce bugün ilk tanker yüklemesini yaparak faaliyetlerine başladı. Aradan geçen bu zaman zarfında, 4500’ün üzerinde tanker yüklemesi yapılarak yaklaşık 3,5 milyar varil ham petrolün dünya pazarına sevkiyatı, güvenli bir şekilde gerçekleştirildi.  


Enerji sektöründe önemli bir konuma sahip olan BOTAŞ International’in gelecekte de sektördeki başarılarını arttıracağına, bugün olduğu gibi yarın da adından söz ettireceğine inanıyorum. Çalışmalarını en iyi şekilde devam ettiren bu denli büyük bir kurumda görev yapmaktan ve BIL ailesinin bir parçası olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Tüm değerli çalışma arkadaşlarıma verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 


Nice 14 yıllara...


Bu haber toplam 5340 defa okundu


YAZARLAR