Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Goldman Sachs’tan Aydem Enerji'ye 100 Milyon Dolar Finansman Desteği
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Goldman Sachs’tan Aydem Enerji'ye 100 Milyon Dolar Finansman Desteği

Goldman Sachs’tan Aydem Enerji'ye 100 Milyon Dolar Finansman Desteği
Goldman Sachs, 100 milyon dolar ile Aydem Enerji finansmanının bir parçası oldu.
24.06.2020 / 16:54

Enerjimagazin-ABD merkezli uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, 100 milyon dolar ile Aydem Enerji finansmanının bir parçası oldu.


Türkiye’nin ilk ve öncü entegre enerji grubu Aydem Enerji, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde hizmet veren elektrik dağıtım şirketinin enerji dağıtım yatırımlarını desteklemek üzere önemli bir finansal anlaşmaya imza attı.


Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Goldman Sachs Aydem Enerji’nin finansmanına, 100 milyon dolar tutarında 8 yıl vadeli destek sağladı. Bölgesinde üç milyon müşterisine hizmet sunan şirket, bu finansman ile müşterilerinin kesintisiz ve güvenli elektriğe ulaşması için yatırım yapacak.


“İnsana ve topluma değer katmak için çalışıyoruz”


Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli konuyla ilgili şu şekilde konuştu: “Şirket olarak, faaliyetlerimiz ile ilgili temel ilkemiz insana ve topluma değer katmak. İçinden geçmekte olduğumuz olağanüstü koşullar bu görevimizin hassasiyetini ve hayati önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Bu anlaşma üzerinden sağlanan finansmanla, ADM dağıtım bölgesindeki üç milyon müşterimizin yaşamına değer katmayı ve hizmet kalitemizi yükseltmeyi hedefliyoruz.”


Bu haber toplam 8505 defa okundu


YAZARLAR