Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik ve Doğalgaz İşlemleri Evden Yapılabilecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik ve Doğalgaz İşlemleri Evden Yapılabilecek

Elektrik ve Doğalgaz İşlemleri Evden Yapılabilecek
Bakan Dönmez: Vatandaşlar elektrik ve doğalgaz işlemlerini online kanallar üzerinden evlerinden yapılabilecekler.
21.03.2020 / 13:21

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, vatandaşların elektrik ve doğalgaz işlemlerinin ilgili firmaların Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gitmeden akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanarak online kanallar üzerinden evlerinden yapılabileceklerini duyurdu.


Bakan Dönmez, Sosyal Medya hesabında yer alan açıklamada şu ifadelere yer verdi:


Dünyada görülen koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını en aza indirmek ve en üst düzeyde bireysel ve toplumsal koruma sağlamak için özellikle risk grubunda bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızca aşağıda belirtilen elektrik ve doğalgaz işlemler. ilgili firmaların Müşteri Hizmetleri Merkezi'ne gitmeden akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar kullanılarak online kanallar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. 


81 ilimizin tamamında doğalgaz işlemleri için Alo 187, elektrik işlemleri için Alo 186 aranılacak rıza ihbarı, talep, öneri ve şikayetler iletilebilmekte ve diğer işlemler için gerekli destek alınabilmektedir. 


Genel Aydınlatma hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilmesi için TEDAŞ Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması üzerinden arıza ihbarı bırakılabilmektedir. 


Fatura ödeme işlemleri ilgili dağıtım veya tedarik firmalarının resmi internet sayfaları üzerinden. belirtilen anlaşmalı bankalardan veya mobil ve Internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. 


Fatura sorgulama ve aboneliklerle ilgili sözleşme veya fesih işlemlerinin tamamı da e-devlet üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına açıktır. 


Bu dönemde Sağlık Bakanlığımızın yayımladığı tedbirlere uyarak mümkün olduğunca vatandaşlarımızın kendilerini kalabalık ortamlardan izole etmesi salgının kontrol altına alınması açısından büyük önem taşımaktadır. 


Salgının daha da yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak işlemleri hayata geçirmek için ilgili bütün firmalarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. 


Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.Bu haber toplam 37613 defa okundu


YAZARLAR