Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dicle EDAŞ'tan Deprem Bölgesine Gıda Yardımı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dicle EDAŞ'tan Deprem Bölgesine Gıda Yardımı

Dicle EDAŞ'tan Deprem Bölgesine Gıda Yardımı
Dicle Elektrik, depremde zarar gören Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesindeki 250 aileye gıda paketleri dağıttı.
03.03.2020 / 07:49

Enerjimagazin-Güneydoğu illerine enerji dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, bölge halkına zor günlerinde el uzatmayı sürdürüyor. Enerji şirketi, Elazığ merkezli yaşanan depremde zarar gören Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesindeki 250 aileye gıda paketleri dağıttı.


Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremden çevre il ve ilçeler gibi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi de etkilendi. Birçok evde hasara sebep olan deprem sonrasında depremzedelerin yardımına koşan kurumlar arasında Dicle Elektrik de vardı. Enerji şirketi, 250 koli gıda maddesini kamyonlarla ilçeye ulaştırıldı. İçerisinde temel gıda ihtiyaçları bulunan paketler, yetkililerin gözetiminde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.


Karagüzel: Halkımızın yanındayız


Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Genel Müdürü Murat Karagüzel, depremin yaşandığı ilk andan beri kurtarma ve yardım çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Bölgenin en büyük özel sektör şirketi olarak iyi günde olduğu gibi kötü günde de halkımızın yanındayız’’ dedi.


Bu haber toplam 13649 defa okundu


YAZARLAR