Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - AYEDAŞ ile BEDAŞ Arasında Kriz mi Var?
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AYEDAŞ ile BEDAŞ Arasında Kriz mi Var?

AYEDAŞ ile BEDAŞ Arasında Kriz mi Var?
BEDAŞ ile AYEDAŞ arasında transfer krizi yaşandığı iddia ediliyor.
06.07.2013 / 00:41


Enerjimagazin - İstanbul’un Anadolu Yakasının Elektrik Dağıtımı işini yapan Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) ile İstanbul’un Avrupa Yakasının Elektrik Dağıtım işini yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) arasında transfer krizi yaşandığı iddia ediliyor.


Kısa bir süre önce Cengiz, Kolin, Limak Ortak Girişim Grubu Tarafından devralınan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Ayedaş’tan pek çok başarılı ismi transfer ederek kadrosuna katmıştı.


İddialara göre; “Ayedaş Eski Genel Müdür Yardımcısı Kubilay KAPLAN ile başlayan transferler Ayedaş’ta görev yapan Tahakkuk Tahsilat ve Kaçak Takip Müdürü Erol BİNİCİ, Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Merkezi Müdürü Koray ÇETİN, İş Güvenliği ve Kalite Yönetim Müdürü Şaban Poyraz başta olmak üzere AYEDAŞ’ta farklı pozisyonlarda görev yapan personelinde BEDAŞ’a transfer edilmesi ve edilmek istenmesi iki şirket arasında  krize neden oldu.


Keklik Devreye Girdi


Transferlerden rahatsızlık duyan Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ konudan duyduğu rahatsızlığı Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü Haşim KEKLİK ile paylaştı. Geçtiğimiz ay içerisinde AYEDAŞ’ı ziyaret eden TEDAŞ Genel Müdürü Haşim KEKLİK, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) Genel Müdürü Abdullah ATALAY ve AYEDAŞ Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ ile konuya ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi.Toplantı sonrası AYEDAŞ’tan ayrılan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) Genel Müdürü Abdullah ATALAY BEDAŞ’ta yardımcılarını toplayarak, yardımcılarını AYEDAŞ’tan transferleri bir süreliğine askıya almaları ve AYEDAŞ’tan kimseyle transfer görüşmesi yapılmaması konularında uyardı.


İstifalara Onay Yok


AYEDAŞ Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ’nin rahatsızlığını Ak Parti’nin Kayseri’de gerçekleştirmiş olduğu miting sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ’la da paylaştığı ve kendisine ulaşan istifa dilekçelerine onay vermediği de iddia ediliyor.


 


 Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com a aittir. Aktif Link verilerek, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

Bu haber toplam 6106 defa okundu


YAZARLAR