Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fırat EDAŞ Ekipleri Acil Durum Teyakkuzuna Geçti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fırat EDAŞ Ekipleri Acil Durum Teyakkuzuna Geçti

Fırat EDAŞ Ekipleri Acil Durum Teyakkuzuna Geçti
Fırat EDAŞ ekipleri, depremin meydana geldiği bölgede acil durum teyakkuzuna geçti
08.02.2020 / 14:58

Enerjimagazin-Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş (Fırat EDAŞ), merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası basın açıklaması yaptı.


Kurumdan yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:


Kamuoyunun dikkatine,

24 Ocak 2020 Cuma günü, saat 20.55'te merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarında baş sağlığı diliyoruz.

Elazığ ve hizmet bölgemizdeki diğer illerden de hissedilen deprem sonrasında ekiplerimiz gerekli tüm önlemleri almış durumdadır. Fırat EDAŞ olarak, Elazığ Merkez'de 3 mahallede ve 3 trafoda, Malatya Pütürge'de 21 köyde ve 23 trafoda, Malatya Doğanyol'da İse 6 köyde ve 3 trafoda önlem amacıyla kontrollü olarak elektik enerjisinde kesinti yapılmıştır. Saha ekiplerimizle bölgede acil durum teyakkuzuna geçerek hasar gören veya yıkılan yapıların elektrik enerjisini önlem olarak kesmekte, İdari yönetimlerle koordineli çalışarak olası olumsuzluklara karşı hazır bulunmaktayız.

Elazığ ve hizmet bölgemiz içerisinde depremin hissedildiği diğer illerde ilgili noktalar dışında kesintisiz elektrik enerjisinin sağlanmasında herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtir, ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Fırat EDAŞ Bu haber toplam 6535 defa okundu


YAZARLAR