Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 2020 Yılında Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2020 Yılında Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi

2020 Yılında Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi
2020 yılı Elektrik Tesisleri Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay işlemlerine ilişkin yetkilendirilmeler düzenlendi.
13.01.2020 / 18:09

Enerjimagazin-Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereği, 2020 yılı Elektrik Tesisleri Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay işlemlerine ilişkin kurum/kuruluşların yetkilendirilmesi düzenlendi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, 2020 yılına ait “Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri” yayınlandı.


Buna göre, elektrik tesislerinin proje onay, kabul ve tutanak onay işlemleri 01.01.2020–31.12.2020 (dahil) tarihleri arasında söz konusu Yetkilendirme Tablosuna göre yürütülecek.


Bununla birlikte, söz konusu Yetkilendirme Tablosunun yürürlüğe girmesinden önce yürürlükte olan Yetkilendirme Tablosu (2019 yılı yetkilendirmeleri) kapsamında;


İlgili kurum/kuruluşlarca proje onayı yapılmış elektrik tesislerinin, kabul ve tutanak onay işleminde projeyi onaylayan kurum/kuruluş tarafından yapılacak.


Onaylanmak üzere ilgili kurum/kuruluşlara sunulmuş olan ancak; ilgili kurum/Kuruluşlar tarafından henüz onaylanmamış olan projeler ise yeni "Yetkilendirme Tablosu"nda belirtilen ilgili kurum ve kuruluşlarca yürütülecek.


DSİ, TSE, TEMSAN, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, EDAŞ’lar, OSB ve İller Bankası arasındaki yetki paylaşımı aşağıdaki tablodaki gibi gerçekleşti: