Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - UEDAŞ Yatrımda Hız Kesmiyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UEDAŞ Yatrımda Hız Kesmiyor

UEDAŞ Yatrımda Hız Kesmiyor
UEDAŞ, 2020 yılı için 390 milyon TL’lik yatırıma hazırlandığını açıkladı.
06.12.2019 / 10:20

Enerjimagazin-Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere 4 ilde 57 ilçede 3 milyon 100 bin aboneye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) 2020 yılı için 390 milyon TL’lik yatırıma hazırlandığını açıkladı.


Enerji sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, gerek yatırım çalışmaları gerekse AR GE ve inovasyon çalışmaları ile saha çalışmalarına hız kazandırırken müşteri memnuniyetini üst noktalara taşıyor.


Güney Marmara’da yıllık ortalama 12 milyar KW/saat enerji dağıtımı sağladıklarını açıklayan UEDAŞ Genel Müdür Gökay Fatih Danacı, 2020 yılı için planladıkları 390 milyon TL’lik yatırımla müşteri memnuniyetini artırmaya ve teknolojik altyapıyı güçlendirmeye odaklanacaklarını söyledi.


Toplam abone sayısının 3 milyon 100 bine ulaştığını belirten Gökay Fatih Danacı bu noktada yatırım istikrarına dikkat çekerek, “2019 yılı için planlanan yatırım başta olmak üzere diğer çalışmalarımızı tamamlayarak verimli bir yılı geride bıraktık. 2020 yılında da yatırımlarımızda hız kesmeyeceğiz. Güney Marmara’nın sürekli gelişen ve büyüyen bir bölge olarak sanayi, tarım ve turizmin bir modeli olduğunu görüyoruz. Ekonomisinin yanı sıra nüfusuyla da büyüme gösteriyor. Bizler de müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir şirket olarak 2020 yılında da teknolojik ve altyapıya yönelik yatırım çalışmalarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Bu haber toplam 1392 defa okundu


YAZARLAR