Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - UEDAŞ'tan Doğal Yaşama Saygı Örneği
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UEDAŞ'tan Doğal Yaşama Saygı Örneği

UEDAŞ'tan Doğal Yaşama Saygı Örneği
UEDAŞ, göç halinde olan leyleklerin zarar görmemesi için enerji arzını kontrollü şekilde durdurdu.
05.09.2019 / 19:55

Enerjimagazin-Limak Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) vatandaşa ulaştırdığı kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmetinin yanı sıra doğal yaşama da duyarlı olmaya devam ediyor.


UEDAŞ’ın hizmet bölgelerinden olan Balıkesir, yıllardır Avrupa'dan Afrika'ya göç eden binlerce leyleğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl da göç halinde olan leylekler  Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki Pelitören, Karacalar ile Derecikören mahallelerinde yer alan elektrik direklerinde konaklamalarını gerçekleştirdi.


Doğal yaşama saygı ve leyleklerin zarar görmemesi adına UEDAŞ, söz konusu bölgelerdeki enerji arzını kontrollü şekilde durdurdu. Leylek göçü tamamlanana kadar süren ve Kurban bayramı nedeniyle de vatandaşların mağduriyet yaşamaması için düzenlenen planlı kesintilerini gerçekleştiren UEDAŞ, dostlarını bölgeden uğurlamıştır.


Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı açıklamada, “Doğal yaşama saygı Sındırgı'da faaliyet gösteren bütün kurumlarda da var. UEDAŞ yetkilileri doğal yaşama saygısını göstererek bayram demeden sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi" diye konuştu.


Bu haber toplam 1496 defa okundu


YAZARLAR