Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakanlık Enerji Verimliliği Proje Yarışması Sonuçlarını Açıkladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakanlık Enerji Verimliliği Proje Yarışması Sonuçlarını Açıkladı

Bakanlık Enerji Verimliliği Proje Yarışması Sonuçlarını Açıkladı
Enerji Bakanlığı, “Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışması” sonuçlarını açıkladı.
11.06.2019 / 08:41

Enerjimagazin-Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen “Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışması” sonuçları açıklandı.


2019YILI TÜBİTAK-ETKB Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışması ön elemesi sonucunda lakata çağrılan öğrenciler arasında yapılan nihai değerlendirmede dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenler açıklandı.


Buna göre; Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mustafa SEVİ ve Cemil BAKİ “Cihaz Merkezli Kaçak Elektrik Engelleme Sistemi” isimli projesi ile birinci olurken; Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Musa KARAÇALTI ve Hidayet TERECİ “Doğal Malzemeler Kullanılarak Yüksek Kapasiteli Kondansatör Üretim” projesiyle ikinci, Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Batuhan ÖZDEMİR ve Tuncay YILMAZ, “Evim Kontrolde, Suyum ve Doğalgazım Güvende” projesiyle üçüncü oldu. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Taha KABLAN ve Cemil ERGİN’in “Yolumda Geleceğimde Aydınlık” isimli projesi ise Teşvik ödülüne layık görüldü.


Dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenler ödüllerini, 2020 yılında düzenlenecek olan “XI. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı”nda alacaklar.


Bu haber toplam 678 defa okundu


YAZARLAR