Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - VEDAŞ'tan Miniklere Enerji Verimliliği Dersi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VEDAŞ'tan Miniklere Enerji Verimliliği Dersi

VEDAŞ'tan Miniklere Enerji Verimliliği Dersi
VEDAŞ yetkilileri, Van'ın Edremit İlçesi 30 Ağustos İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri ile buluştu.
03.05.2019 / 21:51

Enerjimagazin-Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ilköğretim çağındaki öğrencilere, enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda eğitim vermeye devam ediyor.


Enerjinin verimli kullanımı ve enerji tasarrufu konularında öğrencilerin bilinçlenmesi için çalışmalarını sürdüren VEDAŞ, “Enerji Kahramanları Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Van ili Edremit İlçesi 30 Ağustos İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri ile buluştu.


Milli kaynakların korunarak ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra ekolojik dengenin de korunabilmesi için enerjinin verimli kullanılması gerektiğini ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU; “Enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konusunda erken yaşta bilinç oluşturabilmek amacıyla ilköğretim çağındaki öğrencilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.” dedi.


VEDAŞ adına eğitime katılan Van Yatırım İl Müdürü Muhammed Sait Fırat KESKİN tarafından animasyon ve görsel içeriklerle gerçekleştirilen sunumda, enerjinin verimli ve tasarruflu kullanım teknikleri anlatıldı. Ayrıca elektrik şebekesine temas etmenin zararları hakkında öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu.


30 Ağustos İlkokulu 3. Sınıf Öğretmeni Tuğba AÇIKGÖZ “Enerji Kahramanları sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulumuzu ziyaret ederek enerji tasarrufu gibi önemli bir konuda öğrencilerimizi bilgilendiren VEDAŞ ailesine teşekkür ederim.” diye konuştu.


Eğitim sonunda öğrencilere kitap ve çeşitli eğitim materyali hediye edilirken, eğitime katılan öğrencilere enerji kahramanı rozeti takıldı.


Bu haber toplam 609 defa okundu


YAZARLAR