Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa'dan Örnek Proje
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa'dan Örnek Proje

Enerjisa'dan Örnek Proje
Enerjisa, 2010 yılından bugüne sürdürdüğü 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' projesinin kapsamını genişleterek devam ediyor.
29.07.2013 / 10:14

Enerjisa, 2010 yılından bugüne sürdürdüğü 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' projesinin kapsamını genişleterek devam ediyor.


Son olarak, www.enerjimikoruyorum.org web sitesini yayına alan şirket, çocuklarda enerji verimliliği bilincinin gelişmesi için çalışıyor.

Sabancı Holding ve dünyanın lider enerji uzmanı E.ON ortaklığı ile yakın dönemde sektöründe bölgesel bir bölgesel güç olmayı hedefleyen Enerjisa, bir yandan da topluma sürdürülebilir katkı sağlamak adına sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

'Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!' sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılından itibaren hayata geçen 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' projesi www.enerjimikoruyorum.org sitesi oluşturulması ile internette taşındı. Yayına başlayan web portal, proje hakkında bilgilerin yanı sıra ile interaktif bir enerji verimliliği oyunu da içeriyor.

www.enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' dâhilinde hayata geçirilen, çocuklar ile paylaşılan eğitimler keyifli bir oyun haline getirildi.


Çocuklar, enerji verimliliği oyununu keyifle oynarken, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgi edinebiliyor ve sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini oyun eşliğinde öğreniyorlar. Çocuklar enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilincin artmasına yönelik yapılan bu interaktif çalışma neticesinde çocuklar "Dünyanın enerjisini ben koruyorum!" diyor ve sürdürülebilir büyümenin bir küçük elçileri oluyor. Ayrıca site içerisindeki paylaşım alanından oyunun görselini indirip evlerinde de oynayabiliyor.


 


 


 


 


forex

Bu haber toplam 2640 defa okundu


YAZARLAR