Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye’nin Elektrikli Araç Röntgeni Boğaziçi’nde Çekilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye’nin Elektrikli Araç Röntgeni Boğaziçi’nde Çekilecek

Türkiye’nin Elektrikli Araç Röntgeni Boğaziçi’nde Çekilecek
Türkiye Elektro Mobilite Derneği AVERE’nin kuruluş toplantısı “Mobilitenin Yakın Geleceği” paneli ile 12 Mart’ta gerçekleşecek.
09.03.2019 / 22:13

Enerjimagazin-Son yıllarda enerjide attığı adımları yenilenebilir enerji ile taçlandırmakla kalmayıp üretilecek otomobilin de elektrikli olması konusunda güçlü bir irade sergileyen Türkiye, sektördeki sorunların doğru bir şekilde tespit edilip, yol haritası çıkarılabilmesi için de adımlar atıyor. Türkiye Elektro Mobilite Derneği AVERE’nin kuruluş toplantısı Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek “Mobilitenin Yakın Geleceği” paneli ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın yanı sıra Mercedes ve TEMSA’nın Türkiye’deki en üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla 12 Mart’ta gerçekleşecek.


Dünyanın içten yanmalı ve elektrikli motorlar konusunda ciddi bir yol ayrımında olduğu dönemde ‘Türkiye’de üretilen elektrikli araç’ hedefine ilk kez bu kadar yakın olunması sektörün tüm paydaşlarının içinde bulunabileceği bir oluşum ihtiyacını da beraberinde getirdi.


Türkiye Elektro Mobilite Derneği yapılan bu ihtiyacını giderebilmek adına sektörün hem mevcut durumunu hem de gelecekteki muhtemel yol haritasını İstanbul’da masaya yatırıyor. Derneğin 12 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenleyeceği toplantı ve panelin ülkemizde elektrikli araçların geleceğine dair de önemli bir kilometretaşı olacağı öngörülüyor.


Türkiye’deki durum ve dünyadaki örnekler ele alınacak


Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek panele, bu konuyla yakından ilgilendiği herkesçe bilinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılması bekleniyor.


AVERE Türkiye Başkanı Prof.Dr. Gürkan Kumbaroğlu’nun Türkiye’deki durumu ve projeksiyonları paylaşacağı organizasyon kapsamında düzenlenecek panelin ilk oturumunda “Mobilitenin yakın geleceği” konusu AVERE Türkiye Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Cem Avcı yönetiminde Mercedes Benz Türk AŞ Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, TEMSA AŞ Genel Müdürü Hasan Yıldırım ve AVERE Türkiye Genel Sekreteri Haluk Sayar’ın katılımıyla ele alınacak.


Programın ikinci yarısında ise AVERE Avrupa Genel Sekreteri Philippe Vangeel, Elektro Mobilite’nin Avrupa’daki mevcut durumunu ve gelecek dönemlerdeki hedeflerini aktaracak.


Söz konusu panele katılmak isteyenler https://www.avere.org.tr/haberler adresinden kayıtlarını oluşturarak, sektörün bu yılki en önemli etkinliklerinden birini yerinden takip edebilecekler.


Bu haber toplam 584 defa okundu


YAZARLAR