Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı Bilişim Personeli Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı Bilişim Personeli Alacak

Enerji Bakanlığı Bilişim Personeli Alacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 6 (altı) Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.
16.03.2019 / 08:38

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, ”2 Sistem Uzmanı, 1 Veritabanı Yönetimi Uzmanı, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı” pozisyonları için toplam 6 (altı) Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.


Başvurular, 25.03.2019 tarihinde başlayıp 05.04.2019 tarihinde saat 16.00’da sona erecek. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 12.04.2019 tarihinde, sınav yeri ve tarihleri ise Bakanlığın internet sitesi, www.enerji.gov.tr adresinde 25.04.2019 tarihinde ilan edilecek. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacak.


Adaylarda, “Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği,yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak” şartı aranacak.


Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; 2017 veya 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacak.

Bu haber toplam 1972 defa okundu


YAZARLAR