Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ'tan Kesintilere Mobil Trafo Desteği
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ'tan Kesintilere Mobil Trafo Desteği

Çoruh EDAŞ'tan Kesintilere Mobil Trafo Desteği
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. plansız yaşanan elektrik kesintilerine mobil trafo ile müdahale ediyor.
04.03.2019 / 10:24

Enerjimagazin-Dağıtım bölgesindeki Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde vatandaşlara kesintisiz ve güvenli elektrik hizmeti sağlayan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. plansız yaşanan elektrik kesintilerine anında müdahale ediyor. Trabzon'un Ortahisar İlçesi’ndeki inşaat çalışmaları sırasında zarar gören trafo nedeniyle kesilen elektriğe acil olarak müdahale eden ekipler, mobil trafo desteği ile bir saat gibi kısa bir sürede vatandaşları yeniden elektrikle buluşturdu.


Çoruh EDAŞ ekipleri, hizmet verdiği şehirlerde kesintisiz ve güvenli elektrik sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki inşaat çalışmaları sırasında zarar gören trafo nedeniyle kesilen elektrik enerjisine anında müdahale eden ekipler, bir saat içerisinde bölgeyi yeniden elektriğe kavuşturdu.


Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintisi hakkında bilgi veren Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürü Osman Aydın: “Trabzon’da, Cumhuriyet Mahallesi, Hacıkasım mevkiindeki inşaat çalışmaları sırasında trafonun zarar gördüğü bilgisi tarafımıza ulaştıktan bir saat sonra ekiplerimiz bölgeye intikal etti. 400 kVA’lık direk tipi trafo direğimizin inşaat çalışmaları sebebiyle devrildiği ve trafo devrilmesi ile enerji nakil hattının zarar görmesi sonucu 20’den fazla mahallemizin elektriksiz kaldığı tespit edildi” dedi. Çoruh EDAŞ ekiplerinin özverili çalışmasıyla elektriğin çok kısa bir sürede geri verildiğini belirten Aydın, “Alternatif besleme kaynaklarının devreye alınmasıyla bir saat gibi kısa bir sürede vatandaşlarımızı yeniden elektrikle buluşturduk. Devrilen trafonun güvenli bir şekilde kaldırılmasından sonra bölgeye mobil trafomuzu aynı gece kurduk. Devrilen trafonun yer düzenlemesi yapıldıktan sonra direk tipi trafoyu da yeniden aynı şekilde tesis edeceğiz” açıklamalarında bulundu.


Trabzon’da kesintisiz ve güvenli enerji için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirten Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürü Osman Aydın, vatandaşları bu gibi durumlarda 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi aramaları konusunda uyardı.


Bu haber toplam 2120 defa okundu


YAZARLAR