Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri İle Buluştu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri İle Buluştu

Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri İle Buluştu
Fırat EDAŞ yetkilileri, ‘Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri’ ile buluştu
18.02.2019 / 08:42

Enerjimagazin-Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında sorumluluk bölgesindeki ilköğretim öğrencilerine verdiği eğitimle enerji verimliliği ve enerji tasarrufu hakkında bilgilendirmede bulundu.


Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de ilköğretim öğrencileri ile ‘Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında buluşan Fırat EDAŞ yetkilileri; görsel sunumlar ile öğrencilere enerji tasarrufu ve enerji verimliliğinin önemi hakkında bilgiler verdi.  


Enerjinin hayatımızdaki rolü ve öneminin yanı sıra enerji kaynaklarının verimli ve bilinçli kullanılmasının yolları ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı eğitimin sonunda dağıtılan şapkaları takan öğrenciler Fırat EDAŞ’ın birer enerji gönüllüsü oldu. Enerji gönüllüsü olan öğrencilerden evlerinde ve günlük yaşamlarında, ailelerini ve arkadaşlarını bilinçli enerji tüketimine teşvik etmeleri için öğrendikleri bilgileri çevrelerine paylaşmaları istendi.


Enerji israfının önlenmesinin milli kaynakların korunması anlamına geldiği vurgulanan eğitimde Fırat EDAŞ’ın hizmet bölgesi genelinde enerjinin israf edilmemesi için çeşitli çalışmaları sürdürdüğü de ifade edildi. Özellikle kaçak elektrik kullanımının en büyük enerji israfı olduğu belirtilen eğitimde, kaçak elektrik kullanımının zararları da renkli görsellerle öğrencilere aktarılarak bilinçlendirildi.


Fırat EDAŞ, “Enerji Gönüllüleri” sosyal sorumluluk projesi dahilinde enerji tasarrufu ve enerji verimliliği konularında çocuklarda erken yaşta bilinç oluşturulması ve alışkanlık kazandırılması için eğitimlerin artarak devam edileceğine işaret etti.


Bu haber toplam 2204 defa okundu


YAZARLAR