Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4 OEDAŞ Personeli Ölümden Döndü
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4 OEDAŞ Personeli Ölümden Döndü

4 OEDAŞ Personeli Ölümden Döndü
4 OEDAŞ Personeli, Kütahya Hava Radar Komutanlığında oluşan bir arızayı onarmak için gittikleri ormanlık alanda mahsur kaldılar.
18.02.2019 / 08:42

Enerjimagazin-Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) Personeli “İsmail Sarıca, İsmail Göbez, Kazım Şencan ile Osman Dilsiz” Kütahya Hava Radar Komutanlığında oluşan bir arızayı onarmak için gittikleri ormanlık alanda mahsur kaldılar. Ölümle burun buruna gelen işçiler, yaklaşık 14 saatin sonunda Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen helikopter yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, “İsmail Sarıca, İsmail Göbez, Kazım Şencan ile Osman Dilsiz” isimli OEDAŞ Kütahya İl Müdürlüğü Personeli, önceki akşam saat 17’de Kütahya Hava Radar Komutanlığında oluşan bir arızayı onarmak için teçhizatları ile birlikte radara ulaşan iletim hattının bulunduğu bölgeye doğru yola çıktılar.


Aracı anayolda bırakarak, arızanın bulunduğu bölgeye yürüyerek ulaşmaya çalışan işçiler, kar kalınlığının 1 metrenin üzerinde olduğu ormanlık alanda mahsur kaldılar. İşçiler, OEDAŞ Genel Müdürlüğünü arayarak mahsur kaldıkları bilgisini ilettiler. OEDAŞ yetkililerinin bildirmesi üzerine saat 23.30 sularında AFAD ekipleri devreye girdi. AFAD ve OEDAŞ ekiplerinden oluşan kurtarma ekiplerinin arazi araçlarıyla ulaşmak üzere sürdürdüğü yoğun çalışmalardan da herhangi bir sonuç çıkmayınca yolu açmak üzere devreye greyder girdi. Fakat greyder de ancak 1 km ilerleyebildi. Bunun üzerine durum Genelkurmay Başkanlığına bildirildi. Eskişehir Hava Üssünden kalkan helikopter ancak sabah saat 09’da işçilere ulaşabildi.


Korunaksız bir şekilde yaklaşık 14 saat ölümle burun buruna kalan işçiler, kurtarılmalarının ardından hemen hastaneye kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, açık hava ve doğa


Bu haber toplam 3603 defa okundu


YAZARLAR