Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı 20 Uzman Yardımcısı Alacak
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı 20 Uzman Yardımcısı Alacak

Enerji Bakanlığı 20 Uzman Yardımcısı Alacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 20 adet Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alacak.
02.02.2019 / 12:16

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 8 ve 9. dereceden toplam 20 adet Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alacak. Başvurular, 21.01.2019 tarihinde başlayıp, 01.02.2019 tarihinde saat 16.00’da sona erecek. Giriş sınavı ise 25 Şubat–08 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.


Bakanlığın internet sitesinde yer alan ilana göre adayların, 21.01.2019-01.02.2019 tarihleri arasında “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “www.enerji.gov.tr” internet adresinde yer alan başvuru formu, KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Belgenin aslı ile başvuruda bulunulması halinde Bakanlıkça bir örneği tasdik edilerek aslı iade edilecek.) (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onay lı örneği), iki adet vesikalık fotoğraf, adayın özgeçmişi(Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “www.enerji.gov.tr” internet adresinde yer alan örneğe uygun olarak düzenlenecektir.)” ile birlikte şahsen veya posta yoluyla ETKB Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekiyor. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren ya da imzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmayacak.


Adaylarda; “ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak, en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını oldurmamış olmak (1 Ocak 1984 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmamak ve süresi içinde başvurmuş bulunmak” gibi şartlar aranacak.

Bu haber toplam 6123 defa okundu


YAZARLAR