Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dicle EDAŞ Ekipleri Sınır Güvenliği İçin İşbaşında
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dicle EDAŞ Ekipleri Sınır Güvenliği İçin İşbaşında

Dicle EDAŞ Ekipleri Sınır Güvenliği İçin İşbaşında
Suriye ve Irak sınırındaki üs bölgelerine de kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak için, çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.
10.01.2019 / 08:57

Enerjimagazin-Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde yer alan Suriye ve Irak sınırında sınır güvenliğini sağlayan askeri üs bölgelerine de kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak için, olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.


Dicle Elektrik Dağıtım Şırnak İl Müdürlüğü arıza bakım onarım ekibi, Irak sınırına sıfır noktada bulunan Uludere ilçesindeki 2.800 rakımlı askeri üs bölgesinde yaşanan arızayı gidermek üzere yoğun kar yağışına rağmen yola koyuldu. Araç ile gidilebilecek son noktaya kadar giden ekipler, bundan sonra yola yaya olarak devam ettiler. Mehmetçiğin de güvenlik amacıyla eşlik ettiği Dicle Elektrik ekibi, 2 metreyi bulan karda zorlu bir yolculuğun ardından üs bölgesine ulaşarak gerekli onarımları yaptı.


Özveriyle Çalışıyorlar


Coğrafi açıdan dağlık ve kayalık olan ve yoğun kar yağışının etkili olduğu 2.800 rakımlı askeri üs bölgesinde zaman zaman hava muhalefetinden kaynaklanan arızaların yaşandığını belirten Dicle Elektrik yetkilileri, ‘’Bu bölgedeki elektrik şebekemizde zaman zaman iletken kopması, şebekeyi koruyan parafudr elemanlarına yıldırım isabet etmesi, yeraltı kablo hasarı gibi sebeplerden dolayı birtakım arızalar yaşanabilmektedir. Sınıra sıfır noktada bulunan bu üs bölgesinde kopan iletken, bölgeye ulaşan ekibimiz tarafından onarıldı. Bu bölgedeki en büyük sıkıntımız, kar ve tipinin açılan yolları kısa sürede yeniden kapatmasıdır. Buna rağmen ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyorlar’’ dediler.


Bu haber toplam 1627 defa okundu


YAZARLAR