Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ'ın Enerji Timleri Kar Kış Dinlemiyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ'ın Enerji Timleri Kar Kış Dinlemiyor

ÇEDAŞ'ın Enerji Timleri Kar Kış Dinlemiyor
ÇEDAŞ ekiplerinden oluşan "Enerji Timleri", vatandaşlara kesintisiz enerji sunabilmek için zorlu arazi ve olumsuz hava koşullarında hizmete devam ediyor.
21.12.2018 / 22:20

Enerjimagazin-Kış mevsiminin etkisini sert bir şekilde hissettirdiği Sivas'ta ÇEDAŞ ekiplerinden oluşan "Enerji Timleri", vatandaşlara kesintisiz enerji sunabilmek için zorlu arazi ve olumsuz hava koşullarında hizmete devam ediyor.


Sivas, Yozgat ve Tokat'ta 970 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (ÇEDAŞ) Arıza Onarım Bakım personellerinden oluşan "enerji timleri" kış mevsiminin etkisini yoğun olarak hissettirdiği şu günlerde kesintisiz enerji için 7/24 çalışıyor. Zorlu arazi koşulları ve olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşımın zor olduğu arıza bölgelerine paletli kar ve arazi araçları ile ulaşan ekipler, 18 metre yükseklikteki direklere tırmanarak eksi 5 derecede arızayı gideriyor. Vatandaşları karanlıkta kalmaktan kurtaran "enerji timleri" Kangal ilçesine bağlı Deliktaş Köyü Yağdonduran mevkiindeki enerji nakil hattında oluşan tel kopuğuna paletli kar araçlarını kullanarak müdahale etti. Kar ve yoğun fırtınanın etkili olduğu bölgede 18 metre yükseklikteki beton direk üzerinde arızaya müdahale eden enerji timlerinin zorlu çalışması yaklaşık 2 saat sürdü. Ayrıca arızaya giderken yolda kalan ÇEDAŞ ekiplerinin aracı da paletli kar aracı yardımıyla kurtarıldı.


"KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN HER KOŞULDA 7/24 ÇALIŞIYORUZ"


ÇEDAŞ Kangal İşletme Şefi Mehmet Göktaş abonelere kesintisiz enerji vermek için zorlu şartlarda 7 gün 24 saat çalıştıklarını ifade ederek, "Deliktaş Köyü Yağdonduran mevkiinde bulunan ana hat direğimizde iletken kopması sonucu bir arıza meydana geldi. Dün akşam arıza tespitini yaptık ve alternatif ring hattından enerji verdik. Arıza sonrası enerjisiz bölgemiz kalmadı. Ancak dün arazi şartları ve hava koşulları nedeniyle arıza bölgesine normal araçlarımızla ulaşım sağlayamadık. Bugün paletli kar aracımızla bölgeye ulaşarak arızaya müdahale ettik. Hatta enerji vermeye gideceğiz. Çalışmalarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği malzemelerini kullanarak, gerekli önlemlerimizi alarak topraklamalarımızı yaptık. Gerekli çalışmalarımız yaptık, hattımızda bir sıkıntı yoktur” ifadelerini kullandı.


Arıza bölgesine ulaşmakta güçlük çektiklerini belirten Göktaş, “Kar yağışı vardı. Hava baya kötü, direğin üzerinde yüksekte çalışırken de kar yağışı vardı. Müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelen çabayı gösterdik. Hattımızı onardık” diye konuştu.


Bu haber toplam 1462 defa okundu


YAZARLAR