Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Dönmez'den Afşin Termik Santrali Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Dönmez'den Afşin Termik Santrali Açıklaması

Bakan Dönmez'den Afşin Termik Santrali Açıklaması
Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Afşin A Santrali'nde çalışan hiçbir işçimiz endişe etmesin.
21.12.2018 / 21:23

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlığının 2019 yılı bütçesine ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, “Hiçbir işçimiz endişe etmesin, gerek bizde gerekse taşeronda çalışsa da yine orada yeni işveren, iş vermeye devam edecek. Benim de kulağıma birtakım dedikodular geldi. İşçilerin böyle bir endişeye kapılmasına gerek yok” dedi.


Afşin A Santrali'nin 2000 yılından önce yapılan işletme hakkı devir sözleşmesi kapsamında yeni sahibine devredildiğini, Danıştay onayından da geçtiğini belirten Dönmez, "Ama orada hiçbir işçimiz endişe etmesin, gerek bizde gerekse taşeronda çalışsa da yine orada yeni işveren, iş vermeye devam edecek. Benim de kulağıma birtakım dedikodular geldi. İşçilerin böyle bir endişeye kapılmasına gerek yok." değerlendirmesini yaptı.

"Termik santraller niçin tarım arazilerinde tercih ediliyor?" sorusuna cevap verirken de Dönmez, şunları kaydetti:

"Termik santraller kaynağa bağımlı santraller. Kömürü nerede bulursanız ona yakın yerde termik santrali kurmak zorundasın. Bu kömür bazen ovada, bazen de dağın altında denk geliyor. Ama şundan endişe etmeyin; bu yeni nesil termik santraller baca gazı açısından, emisyonlar açısından Avrupa Birliği standartlarını yakalamış durumda. Burada herhangi bir çevresel risk söz konusu değil."


Bu haber toplam 1586 defa okundu


YAZARLAR