Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aşırı Yağış Diyarbakır’da Elektrik Direklerini Devirdi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aşırı Yağış Diyarbakır’da Elektrik Direklerini Devirdi

Aşırı Yağış Diyarbakır’da Elektrik Direklerini Devirdi
Diyarbakır’da dünden bu yana devam eden ve sabaha karşı şiddetini artıran yağmur yağışı, 3 elektrik direğini devirdi.
14.12.2018 / 16:57

Enerjimagazin-Diyarbakır’da dünden bu yana devam eden ve sabaha karşı şiddetini artıran yağmur yağışı, yol yapım çalışmalarının sürdüğü tarafta toprağı sürükleyince, yol kenarında bulunan 3 elektrik direği devrildi. Hatlarda meydana gelen hasar yüzünden merkez Kayapınar ilçesindeki 4 mahallelerde elektrik kesintileri yaşandıysa da Dicle Elektrik ekipleri kısa sürede gerekli onarımları yaptı ve nu mahallelere yeniden elektrik verildi.


Yağışlı hava dünden bu yana Diyarbakır merkezinde de etkili oluyor. Dünden bu yana artırarak devam eden yağışlar, özellikle sabah saatlerinde etkisini artırdı. Aşırı yağış nedeniyle Diclekent ile Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki yol üzerinde bulunan elektrik direklerinin altındaki toprak, yağmur suyu nedeniyle boşaldı. Devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle yaşanan boşalma nedeniyle 3 elektrik direği devrildi. Taşıdıkları çift hat orta gerilim hattında hasara neden olan direklerin devrilmesi üzerine buradan beslenen Diclekent, Mezopotamya, Medya ve Huzurevleri mahallelerinde sabah saatlerinden itibaren elektrik kesintisi yaşandı.


Trafoları Su Bastı


Bu arada Kayapınar ilçesindeki birçok noktada yağmur suları trafo binalarını bastı. Trafo binalarına giren yağmur suyu, enerji kesildikten sonra itfaiyenin de yardımı ile boşaltıldı. Trafolardaki su tahliye işleminin ardından buralara yeniden enerji verildi.


Dicle Elektrik Ekipleri Onardı


Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı müdahaleler sonucunda kesinti yaşanan mahallelere alternatif hatlardan elektrik verilmeye başlanırken, yıkılan direkler ile hasar gören iletim hatlarının onarılması için çalışma başlatıldı. Takviye ekiplerin de bölgeye yönlendirilmesi sonucunda onarım çalışması öğleden önce tamamlanarak, bahse konu mahallelere yeniden düzenli elektrik verilmeye başlandı.


Bu haber toplam 1791 defa okundu


YAZARLAR