Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - SEDAŞ'tan Kaçak Elektrik Kullanımına Geçit Yok
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEDAŞ'tan Kaçak Elektrik Kullanımına Geçit Yok

SEDAŞ'tan Kaçak Elektrik Kullanımına Geçit Yok
SEDAŞ kaçak takip ekipleri, yüzlerce metre kabloyu çatılardan ve sokak aralarından topladı.
01.12.2018 / 17:13

Enerjimagazin-Yeraltına ve yola gömülmüş olan kaçak elektrik kablolarını gün yüzüne çıkaran SEDAŞ kaçak takip ekipleri,  yüzlerce metre  kabloyu  çatılardan ve sokak aralarından topladı.  Abone olmadıkları, kaçak elektrik kullandığı tespit edilen  evlerin direklere kanca atarak enerji kullandıkları görüldü. SEDAŞ ekipleri polisten destek alarak güvenliğe aykırı bir durum oluşmamasına çalıştı. 


SEDAŞ ekipleri tarafından Kocaeli İli, Kandıra İlçesi, Akdurak Mahallesi, Tekkeli mevkiinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen sokak ve hanelerde bu meskenlerin elektrikleri kesilirken tutanakta tutuldu. Kaçak olarak enerji almak üzere çekilmiş 500 metreye yakın antigron kablo toplandı. Direklere kanca atarak yapılmış bağlantılar, SEDAŞ’ın hidrolik platformlu sepetli araçları ile direklerin üzerinden fiziki irtibatları kesilerek temizlendi.  Kaçak elektrikle mücadeleye İzmit Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi ve Kandıra İlçe Emniyet Müdürlüğü de destek verdi. Kaçak takip ve mücadele operasyonu sırasında asayişin sağlanması amacıyla emniyet kuvvetleri Tekkeli mevkii ve Akdurak Mahallesinde konuşlandı. SEDAŞ ekipleri, güvenlik güçleri ile birlikte abonesiz ve sayaçtan geçmeyen direk bağlı kablolar ile enerji alan şahısların,  kaçak elektrik kullanımına engel olmak üzere başarılı bir operasyon gerçekleştirdiler. 200 Konutta kaçak kontrolü yapılırken, 60 evde kaçak tutanağı tutuldu. Bazı evlerde sayaçların devre dışı bırakıldığı bazı evlerde de kablolarla çatıdan direk bağlantı yapıldığı belirlendi. Polis ekipleri bölgede güvenlik açısından ve tatsızlık yaşanmaması adına aldıkları önlemler ile adeta kuş uçurtmadılar.  SEDAŞ Ekipleri, “Kayıp kaçakla mücadelemiz en önemli görevlerimizden biri ve bu mücadelemiz kesintisiz olarak sürecek. Kaçak elektrik kullanımı elektrik şebekesine ve trafolara da zarar verirken, can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. Yola gömülmüş kabloları belirledik ve kabloları gizlemeye çalışarak enerji alan kişilerin yaptığı eklerin ve bağlantıların insan hayatını, can ve mal güvenliğini hiçe sayan riskler yarattığını bu çalışmamız sırasında da hep beraber gördük.” dediler. SEDAŞ Ekipleri, kaçak elektrik kablolarının direklerden ayrılması ve toplanmasını sağladı. Elektrik bağlantı irtibatları kesilerek kaçak kullananlara tutanak düzenlendi. Kaçak taraması çalışmalarında ekipler, genel tesisat ve abonelik kontrollerini güvenlik güçlerinin güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleştirerek bölgeden ayrıldı.


Bu haber toplam 1039 defa okundu


YAZARLAR