Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - VEDAŞ Ekipleri Elektrik Hırsızlarının Saldırısına Uğradı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VEDAŞ Ekipleri Elektrik Hırsızlarının Saldırısına Uğradı

VEDAŞ Ekipleri Elektrik Hırsızlarının Saldırısına Uğradı
VEDAŞ ekipleri, kaçak elektrik kullanan şahıslar tarafından saldırıya uğradı.
01.12.2018 / 16:46

Enerjimagazin-Elektrik arızasını onarmak için arıza mahalline giden VEDAŞ ekipleri, kaçak elektrik kullanan şahıslar tarafından saldırıya uğradı.


Olay, 9 Kasım 2018 tarihinde Van İli Gürpınar İlçesine bağlı Sevindik mahallesinde meydana geldi. Arıza ihbarı alan ekipler, arıza mahalline vardıklarında elektrik hattına kanca atmak suretiyle kaçak elektrik kullanıldığını tespit etti. Elektrik arızasına neden olan kancaları sökerek mahalleye enerji vermeye çalışan ekiplere, bir grup sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında başına darbe alan VEDAŞ personeli Ramazan KARATAŞ, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasına aldığı darbeler nedeniyle bilincini kaybeden KARATAŞ’ın, yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.


Saldırıya ilişkin açıklama yapan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU; “Saldırının faillerine ilişkin hukuki süreci başlattık. Bu olayın takipçisiyiz. Adli süreç devam ediyor. Halkımız bilsin ki; elektrik kesintilerinin en büyük nedeni kaçak elektrik kullanımıdır. Hem diğer vatandaşlarımızın kesintisiz enerji alma hakkını gasp edeceksiniz hem de arıza onarımına gelen çalışanımızın canına kastedeceksiniz. Hiçbir vicdan bu saldırıyı kabul etmez. Personelimize yapılan bu tarz saldırılara asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Dürüst vatandaşlarımızın kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmesi için kaçak elektrik kullanımıyla mücadelemizi aynı kararlılıkla ve fedakârlıkla sürdürmeye devam edeceğimizin değerli kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.” dedi.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak VEDAŞ çalışanlarına yapılan saldırıyı kınıyor, olayda yaralanan Ramazan KARATAŞ ve VEDAŞ camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Bu haber toplam 4808 defa okundu


YAZARLAR