Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - MEHMETÇİK VEDAŞ Ekiplerine Yardıma Koştu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMETÇİK VEDAŞ Ekiplerine Yardıma Koştu

MEHMETÇİK VEDAŞ Ekiplerine Yardıma Koştu
Mehmetçik, köylüler karanlıkta kalmasın diye VEDAŞ ekiplerine yardıma koştu.
17.11.2018 / 10:27

Enerjimagazin-Van’ın kırsal bölgelerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtına nedeniyle Başkale İlçesine bağlı Geçit Vermez ve Sualtı Köylerinde elektrik kesintisi yaşandı. Bölgede terörle yoğun bir şekilde mücadele veren Mehmetçik, köylüler karanlıkta kalmasın diye VEDAŞ ekiplerine yardıma koştu.


Fırtına ve yoğun kar yağışı nedeniyle hasar gören elektrik şebekesini onarmak için karla kaplı araziyi yaya olarak tırmanan VEDAŞ ekipleri, bir yandan ağaç direkleri taşırken diğer yandan da olumsuz hava şartlarıyla mücadele etmek zorunda kaldı. VEDAŞ ekiplerinin yardımına gelen Mehmetçik sayesinde arıza kısa sürede giderilerek köylere enerji verildi.


Oluşan arızayı onarmak için kısa sürede ekiplerin seferber olduğunu ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah ÖZBAYRAM; “Ekiplerimiz onarım için bu bölgeye intikal etti ancak gerek arazi şartları gerekse de hava koşulları nedeniyle oldukça zorlandık. Askerlerimiz sağ olsunlar yardımımıza gelerek arızayı kısa sürede onarmamıza yardımcı oldular. Çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan Mehmetçiğimize teşekkür ederim” dedi.


Bu haber toplam 1246 defa okundu


YAZARLAR