Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - UEDAŞ Örnek Bir Sosyal Sorumluluk Projesine Daha İmza Attı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UEDAŞ Örnek Bir Sosyal Sorumluluk Projesine Daha İmza Attı

UEDAŞ Örnek Bir Sosyal Sorumluluk Projesine Daha İmza Attı
Bursa'da sokak lambaları kanserle mücadele için pembe yandı
12.11.2018 / 16:15

Enerjimagazin-UEDAŞ, meme kanserine karşı farkındalığı artırmak için Bursa’da bir caddede sokak lambalarını pembe ışıklarla aydınlattı.


Ekim ayı, her yıl Türkiye’de ve tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor ve meme sağlığı için etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu önemli ayda, meme kanseriyle ilgili farkındalığı artırma hedefiyle harekete geçen UEDAŞ, hizmet bölgelerindeki kesintisiz elektrik dağıtım hizmetinin yanı sıra meme kanserinde erken tanı konusunda farkındalık sağlayacak önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.


Limak Enerji Grubu şirketlerinden UEDAŞ, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli sağlık problemlerinden biri olan ve kadınlarda sık görülen Meme Kanseri hastalığına karşı farkındalık yaratmak için sokak lambalarını kullandı. Şirket, sokak lambalarının devreye girdiği saat olan 18.30 itibarıyla, Bursa’nın Osmangazi İlçesindeki Çirişhane Caddesini pembe ışıklarla aydınlattı.


ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR!


Ayrıca, meme kanserinde erken teşhisin önemine işaret eden "Erken Teşhis Hayat Kurtarır!" ibaresi yer alan yazılı afişler Bursa’da şehrin pek çok noktasındaki elektrik direklerine asıldı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Ekim ayı, her yıl tüm dünyada ve Türkiye’de ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kabul ediliyor ve bu kapsamda çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Biz de, ülkemiz insanlarını bu konu hakkında bilgilendirmek ve bir farkındalık yaratmak istedik. Bunun için bir dizi bilinçlendirme çalışması yürüttük, umuyoruz ki meme kanseri hakkında az da olsa bir farkındalık yaratır.”


Bu haber toplam 1215 defa okundu


YAZARLAR