Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Dr. İzzet ALAGÖZ Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Dr. İzzet ALAGÖZ Atandı

EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Dr. İzzet ALAGÖZ Atandı
EÜAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Dr. İzzet ALAGÖZ atandı.
13.10.2018 / 22:38

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı Dr. İzzet ALAGÖZ atandı.


Alagöz, ODTÜ Gaziantep Müh. Fak. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans, Del Tech Community College (ABD)’de MBA, MKU FBE Elektrik Elektronik Müh. Yüksek Lisans, Ege Üniversitesi FBE Yenilenebilir Enerji Teknolojileri doktora çalışmalarını tamamladı. 19 MAYIS Üniversitesi’nde 5 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli Endüstriyel tesislerin montaj, devreye alma ve işletme-bakım hizmetlerinde bulundu. Endüstriyel Otomasyon, PLC, DCS sistemleri geliştirme ve uygulama projeleri gerçekleştirdi.


Yurtiçinde ve yurtdışında 3 850 MW Elektrik Santrali montaj ve devreye alma, 4 400 MW santral DCS sitemleri kurulum ve rehabilitasyon çalışmaları projelerini yönetti. Halen elektrik santralleri, su arıtma tesisleri, ilaç fabrikaları ve çeşitli endüstriyel otomasyon uygulamaları sektöründe yer alan (T. Enerji ve Otomasyon, Nice Mühendislik ve ABT Endüstri) mühendislik firmalarından oluşan Alagöz Gurubu’nun yönetim kurulu başkanıdır.


Alagöz, Sosyal Sorumluluk kapsamında "MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı (halen), MÜSİAD İzmir Şube Başkanı (2008-2009), MMG İzmir Şube Başkanlığı (2009)" görevlerinde de bulundu.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanan Dr. İzzet ALAGÖZ’ü kutluyor, başarılar diliyoruz.


Bu haber toplam 3444 defa okundu


YAZARLAR