Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'ta Yönetim Çalışan Buluşmaları Başladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'ta Yönetim Çalışan Buluşmaları Başladı

EÜAŞ'ta Yönetim Çalışan Buluşmaları Başladı
EÜAŞ'ta "Yönetim Çalışan Buluşmaları" programının ilk toplantısı gerçekleştirildi.
06.10.2018 / 10:39

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) "Yönetim Çalışan Buluşmaları" programının ilk toplantısı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı personeli ile gerçekleştirildi.EÜAŞ Genel Müdürü Mücahit ALKAN toplantıya katılan Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı çalışanlarının görüş, öneri ve taleplerini dinleyip istişarelerde bulundu.


Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü kampüsünde bulunan Hamdi Toker toplantı salonunda gerçekleştirilen "Yönetim Çalışan Buluşmaları" programının ilk toplantısına EÜAŞ Genel Müdürü Mücahit ALKAN, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz ÇİĞDEM, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Yücel KARTAL, Destek Hizmetleri ve aynı zamanda İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanı Şahin ARAT'ın  ile İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Ramazan BOZKURT katıldı.


Toplantıda konuşan EÜAŞ Genel Müdürü Mücahit ALKAN, çalışanlarla yapılan istişare toplantılarının önemini vurgulayarak "Bu toplantılar neden önemli, üst yönetim yukarıda kararlar alıyor, planlamalar yapıyor ama alt taraftaki çalışanlardan haberi olmuyor. Çalışanların da yöneticilerden haberi olmuyor.  Bir bakıyorsunuz yöneticilerin idealindeki yapıyla çalışanların kafalarındaki yapı birbirine tamamen ters. Yönetim kadrosu ile çalışanlar arasında iletişimi sağlamak için 2 tane Çalıştay programı gerçekleştirdik. Ayrıca bir önceki Genel Müdürümüz Nevzat ŞATIROĞLU döneminde başlayan 'Çalışan Öneri Sistemi' ile de çalışanlarımızın her türlü görüş ve önerisini üst yönetimi aktarma şansı sağladık.


http://www.euas.gov.tr/Haber%20Belge%20Kitapl/111%20Y%C3%B6netim%20%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan%20bulu%C5%9Fmas%C4%B1.jpg


KAFAMIZDAKİ KİRİŞ VE KOLONLARI KIRMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ


Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizi aktaran ALKAN, "Yaşadığımız süreç tesadüfi bir süreç değil. Türkiye'nin gelişmesini önlemek isteyen çevreler var. Bizim yaşadığımız bu zor dönemleri atlatabilmemizin tek yolu çok çalışmamız. Dünya artık çok farklı şeyleri konuşuyor. Biz de artık eski memur anlayışlarını bir kenara bırakıp, kafamızdaki kirişleri kolonları kırmakla yükümlüyüz. Geleceği düşünerek ona yönelik adımlar atmamız gerekli." diye konuştu.


TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KURUMU HALİNE GELDİK


"TETAŞ ile birleşme sonrası Türkiye'nin en büyük kurumu haline geldik" diyen ALKAN, "Artık EÜAŞ'ın tedarik sorumluluğu var. Ayrıca Bakanlığımız tarafından bize kömür santralleri ile ilgili de ayrı bir misyon yüklendi. Özelleştirme idaresi devri öncesi işlemler tarafımızca yapılmakta. Var olan kömür sahalarının özelleştirme işlemleri de tamamlandığında elektrik kurulu gücümüze de büyük katkı sağlanmış olacak." şeklinde konuştu.


Toplantıda konuşan ve geçtiğimiz hafta Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan Yücel KARTAL ise; "Yönetim Çalışan Buluşmaları" Toplantılarının ilkinin Başkanlığıyla yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. KARTAL,  "Bizden önceki yöneticilerin bıraktığı daha ileri noktalara götürmeye çalışacağız" dedi. TETAŞ ile birleşme konusuna değinen Kartal, EÜAŞ'ın artık elektrik tedariğinde de güvenli bir liman haline geldiğini söyledi.   


Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Bu haber toplam 2201 defa okundu


YAZARLAR