Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim'de Gerçekleşecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim'de Gerçekleşecek

MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim'de Gerçekleşecek
MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Lütfi Kırdar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.
28.09.2018 / 19:27

Enerjimagazin-Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Lütfi Kırdar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.


İki gün sürecek organizasyonda sergi alanı yanında farklı başlıklarda düzenlenen oturumlarda, konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelecek.


Türkiye’nin teknoloji ihraç, eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen zirvede iki gün boyunca, 14 oturumda 60 konuşmacı yer alacak. İnovasyonun en önemli sorunu olan ticarileşememe, sanayideki dönüşüm, Ar-Ge tabanlı yerel kalkınmanın önündeki engellerin giderilmesi konusunda önemli konular gündeme gelecek. Zirvede Ar-Ge yatırımlarından, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, geliştirilen yerli ve milli teknolojiler yanında önemli konular konuşulacak, çözüm yolları üzerinde durulacak. MMG 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde sağlıktan uzay araştırmalarına, savunma sanayinden enerjiye, iletişimden çevre konularına kadar buluşlar ve icatlar sergilenecek.


MMG 2. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, inovatif projeleri yatırıma dönüştürme amacıyla geçen sene 1624 iş görüşmesine aracılık etti. Zirve, 10.000 ziyaretçi ağırlayarak 73 iş anlaşmasına imza atılmasını sağladı. Geçen yıl, 10 bin kişinin ziyaret ettiği zirveye bu yıl ise 12.500 katılımın gerçekleşmesi bekleniyor.


MMG 3. Arge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'ne ücretsiz olarak katılmak için http://www.argezirvesi.com/kayit-ol/ linkinden ÜCRETSİZ KAYIT formunun doldurulması gerekiyor.

Bu haber toplam 1205 defa okundu


YAZARLAR