Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ 50 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniliyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ 50 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniliyor

Çoruh EDAŞ 50 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniliyor
Çoruh EDAŞ, Piraziz İlçesinin yaklaşık 50 yıllık şehir şebekesini yenileme çalışmalarına başladı.
21.09.2018 / 11:21

Enerjimagazin-Giresun’da elektrik şebekesi yenileme çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, Piraziz İlçesinin yaklaşık 50 yıllık şehir şebekesini yenileme çalışmalarına başladı. Çalışmaların iki ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, Piraziz Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucu ilçe merkezinde belediye tarafından yapılacak alt ve üst yapı çalışmalarına paralel olarak yürütülmesi planlanan elektrik şebekesi yatırımlarına fizibilite, projelendirme aşamalarının ardından bu hafta içinde başlandı.


Piraziz İlçe Kaymakamlığı ve kamu kurumlarının bulunduğu Bahtiyar Aydın Bulvarı, Papatya Sokak, Manolya Sokak, Düz Sokak ve Şahin Sokaklarda 1970’li yıllarda beton ve demir direkli tesis edilen ve yükleri karşılamada yetersiz olan yaklaşık 2.500 metrelik elektrik şebekeleri yenilenerek yer altına alınacak. 2 Ay içinde tamamlanması öngörülen çalışmalar kapsamında 2 adet yeni dağıtım merkezi kurularak bölgeye sağlanan enerjinin kalitesi arttırılacak, bulvar ve sokaklar yenilenen aydınlatılacak.


Bu haber toplam 776 defa okundu


YAZARLAR