Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Akkuyu NGS Projesi Yüklenicileri Arasına Yeni Şirket
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akkuyu NGS Projesi Yüklenicileri Arasına Yeni Şirket

Akkuyu NGS Projesi Yüklenicileri Arasına Yeni Şirket
“Concern Titan-2 A.Ş.” Akkuyu NGS Projesi’nin katılımcıları arasına girdi
19.09.2018 / 09:30

Enerjimagazin-Yüzde 50 oranındaki payı Rosatom bünyesindeki Concern Rosenergoatom A.Ş.’ye ait olan “Concern Titan-2 A.Ş.” Akkuyu NGS Projesi’nin katılımcıları arasına girecek ve Akkuyu NGS Projesi müteahhidi Rosatom Devlet Kuruluşu’nun Mühendislik Bölümü bünyesindeki Atomstroyexport A.Ş.nin (ASE) ana yüklenicisi olarak bir dizi çalışma gerçekleştirecek.


Rosatom Devlet Kuruluşu’nun Mühendislik Bölümü bünyesindeki bir şirket olan ASE’nin  Yöneticisi Valery Limarenko; Akkuyu NGS Projesi ile ilgili olarak, “ASE’nin mühendislik bölümünün tüm tesislerindeki yapı ve montaj işleri için güvenilir ortaklar ile çalışmak üzere Consern Titan-2 A.Ş.  ile etkileşime geçiyoruz ve bu kapsamda Consern Titan-2 A.Ş. sektörel şirketlerden birisi olarak Projemizde yerini almıştır.” açıklamasında bulundu.


Concern Titan-2 A.Ş.  Genel Müdürü Grigory Naginsky da, “2018 yılında, şimdiden 2 milyar kWh'den fazla elektrik üreten ve ticari işletmeye alınmaya hazırlanan Leningrad NGS-2' nin ilk güç ünitesinin inşaatını tamamladık. Halihazırda Leningrad NGS-2' nin ikinci güç ünitesinin inşaatına devam ediyoruz ve Hanhikivi–1 NGS (Finlandiya) için hazırlıkları yürütmekteyiz. Nükleer güç santrallerinin inşasına ilişkin olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz bulunmaktadır. Nükleer güç santralinin inşaat süreçlerini ve teknolojilerini tam olarak anlayarak Türkiye’de devam eden projeye katılıyoruz.” dedi.


Bu haber toplam 761 defa okundu


YAZARLAR