Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ Elektrik Şebekelerini Yenilemeye Devam Ediyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ Elektrik Şebekelerini Yenilemeye Devam Ediyor

Çoruh EDAŞ Elektrik Şebekelerini Yenilemeye Devam Ediyor
Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, Merkez Güveç Köyüne bağlı Yeni Mahalle ve Kemallı Mahallelerinin elektrik şebekelerini yeniledi.
19.09.2018 / 09:28

Enerjimagazin-Çoruh EDAŞ Giresun genelindeki köylerde elektrik şebekesi yenileme çalışmaları kapsamında Merkez Güveç Köyüne bağlı Yeni Mahalle ve Kemallı Mahallelerinin de elektrik şebekelerini yeniledi.


Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmalarının ardından başlanılan ve 1,5 ay süren yatırım çalışmaları sonucunda bölgedeki ekonomik ömrünü tamamlamış olan elektrik şebekesi 9 km’lik havai hatlı kapalı alpek kablolu olarak yenilendi. Şebeke üzerindeki trafolarda güç artışları da yapılarak ve elektrik direkleri de yenilenerek bölge yeniden aydınlatıldı.


Söz konusu bu çalışmalar sonunda Köylerinde yaşanılan enerji problemlerinin sona erdiğini belirten Güveç Köyü Mahallesi Muhtarı Bahri ÖZKAYA ve mahalle sakinleri çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğüne teşekkür etti.


Bu haber toplam 731 defa okundu


YAZARLAR