Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Orhan KALDIRIM'dan 15 Temmuz Mesajı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Orhan KALDIRIM'dan 15 Temmuz Mesajı

Orhan KALDIRIM'dan 15 Temmuz Mesajı
TEİAŞ Genel Müdürü Orhan KALDIRIM, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
27.07.2018 / 09:21

Enerjimagazin-15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürü Orhan KALDIRIM, 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetleyerek,  Tarihin en kanlı darbe girişimini püskürterek asker görünümlü teröristlere ve hain yandaşlarına en büyük dersi veren devletimizin bir mensubu ve aziz milletimizin bir ferdi olarak şanlı mücadelenin bir parçası olmaktan büyük onur ve şeref duyuyorum” dedi.


TEİAŞ Personellerine de seslenen KALDIRIM, "Değerli mesai arkadaşlarım, bundan sonra da birlikteliğimizden asla taviz vermeyeceğiz, korkudan korkmayacağız, şer odaklarının vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız, daha fazla kenetleneceğiz, Devletimizin ve Milletimizin yanında daima dimdik durarak görevimizi daha büyük bir aşk ve şevkle yerine getireceğiz." dedi.KALDIRIM mesajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:


“15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain ve kanlı bir saldırıya maruz kalmıştır. Kadim tarihi ve güçlü hafızasıyla en kötü şartlarda bile ayakta kalmayı başarmış olan Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın benzerine az rastlanacak liderlik örneği ve tanka topa kafa tutan halkımızın kahraman mücadelesiyle bir kez daha zor olanı başarmış ve hainlerin ihanetini bertaraf edebilmiştir. Liderinin çağrısına sessiz kalmayan milletimiz demokrasisine, milli birlik ve beraberliğine sahip çıkmış ve darbecilere darbe indirerek heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Milletimizin cesareti, kendisine dayatılan esaret girişimini yenmiş ve insanımızın basiret ve dirayeti Allah'ın izniyle karanlığı aydınlatmıştır. Zihnimizi, gönül coğrafyamızı ve istikbalimizi hedef alan ve ülkemizi yıkıma sürüklemeye çalışan hain sürüsü amacına ulaşamadığı gibi yeni bir diriliş ve uyanış da vesile olmuştur. 15 Temmuz direniş ve dirilişi, milli hafızamızdaki yerini en kuvvetli şekilde almıştır. Vatanı savunması gerekenlere karşı vatanı savunarak şehit düşen fedakâr kahramanlarımızın emanetini aziz milletimiz ve kadim tarihimiz hiçbir zaman unutmayacaktır.


Tarihin en kanlı darbe girişimini püskürterek asker görünümlü teröristlere ve hain yandaşlarına en büyük dersi veren devletimizin bir mensubu ve aziz milletimizin bir ferdi olarak şanlı mücadelenin bir parçası olmaktan büyük onur ve şeref duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Allah'ın izniyle birlik ve beraberliğimizden aldığımız güç ve sinerji ile daha büyük meselelerimizin üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Milletimiz büyük bir millettir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, şanlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşamayı bizlere ve bizden sonraki nesillere nasip eylesin.


Değerli mesai arkadaşlarım, bundan sonra da birlikteliğimizden asla taviz vermeyeceğiz, korkudan korkmayacağız, şer odaklarının vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız, daha fazla kenetleneceğiz, Devletimizin ve Milletimizin yanında daima dimdik durarak görevimizi daha büyük bir aşk ve şevkle yerine getireceğiz.


Bu şanlı zafer gecesinin ikinci yıldönümü münasebetiyle aziz milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”


Bu haber toplam 2718 defa okundu


YAZARLAR