Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Abdullah TANCAN Enerji Bakanı Yardımcısı Olarak Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Abdullah TANCAN Enerji Bakanı Yardımcısı Olarak Atandı

Abdullah TANCAN Enerji Bakanı Yardımcısı Olarak Atandı
Abdullah TANCAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.
27.07.2018 / 09:20

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (ETKB) Fatih Dönmez’in Yardımcılığı görevine Abdullah TANCAN getirildi. TANCAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapıyordu. TANCAN'ın bu göreve vekaleten atandığı öğrenildi.1966 yılında Gaziantep Oğuzel'inde doğan Abdullah TANCAN, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Üniversite tahsilini İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra tekrar Gaziantep’e dönen TANCAN, 1988 yılından itibaren Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis, Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı ve Şehitkamil Telefon Müdürü olarak görev yaptı. TANCAN, 1997 yılından itibaren TEDAŞ Gaziantep Müessese Müdürlüğü’nde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Gaziantep’teki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu.


TANCAN, 2004 yılından itibaren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı, TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Uygulama Birim Başkanı unvanıyla çalıştıktan sonra 2010 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atandı ve 2016 Ocak ayına kadar bu görevine devam etti.


TANCAN, 2016 yılı Ocak ayından sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştı.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak Sayın Tancan’a yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 3335 defa okundu


YAZARLAR