Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'ndan 13 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'ndan 13 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi

Enerji Bakanlığı'ndan 13 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi
Enerji Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı kurumlarda görevli 13 personel görevlerinden ihraç edildi.
11.07.2018 / 19:12

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı kurumlarda görevli 13 personel görevlerinden ihraç edildi.


701 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre 701 Sayılı KHK ile “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 7, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ)’tan 1 ve Türkiye Petrolleri A.O Genel Müdürlüğünden 5” personel hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevlerinden çıkarıldılar.
Kamu görevinden çıkarılan personellere ayrıca tebligat yapılmayacak ve haklarında ayrıca özel kanun hükümleri tesis edilecek.


Kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınacak ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacak. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacaklar. Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportları iptal edilecek.


Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamayacaklar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacaklar.


Bu haber toplam 2727 defa okundu


YAZARLAR