Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPDK Üyeliklerine Atamalar Yapıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPDK Üyeliklerine Atamalar Yapıldı

EPDK Üyeliklerine Atamalar Yapıldı
EPDK üyeliklerine Erdoğan TOZAN, Hayrettin KURT ile Ahmet Çağrı ÇİÇEK (yeniden) atandılar.
29.06.2018 / 11:34

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nda (EPDK) boş bulunan üyeliklere Erdoğan TOZAN, Hayrettin KURT ile Ahmet Çağrı ÇİÇEK (yeniden) atandılar.


Söz konusu atamalara ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, BOTAŞ International LTD Genel Müdürü Dr. Erdoğan TOZAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Müşaviri Hayrettin Kurt ile Ahmet Çağrı ÇİÇEK (yeniden) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu  (EPDK) Üyeliğine Atandı.


EPDK Kurul Üyeliğine atanan Hayrettin KURT, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. KURT,  Türk Uluslararası Gemi Sicili konusunda yüksek lisansını tamamladı.


KURT, 2002-2007 yılları arasında TBMM’de, 2007-2010 yılları arasında Denizcilik Müsteşarlığı’nda, 2010-2016 yılları arasında ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda görev yaptıktan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı I. Hukuk Müşavirliği görevine atanmıştı.


EPDK Kurul Üyeliğine atanan Dr. Erdoğan TOZAN, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede enerji programında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.


Çalışma hayatına Türkiye Gemi San. AŞ’de mühendis olarak başladı.


1996 yılında Kalite Müdürü olarak görev aldığı İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım AŞ’de bir çok birimde müdür ve Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında hizmet verdi.


2016 yılından itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kuruluşu olan BOTAŞ International’da Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.


27 yıllık meslek hayatının 22 yılını enerji sektöründe geçirmiş ve hizmetlerine devam etmektedir.


Bir çok ulusal ve uluslararası kongrelerde enerji sektöründeki deneyimlerini tebliğci ve moderatör olarak paylaşmıştır.


Mesleki kuruluşlar olan; AWS American Welding Society, IGU International Gas Union Work Group Member, GERG the European Gas Research Group Board Member, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Enerji Komiyonu üyeliği, WEC World Energy Council Türk Milli Komitesi üyelikleri bulunmaktadır.


EPDK Kurul Üyeliğine atanan Ahmet Çağrı ÇİÇEK ise 1977 yılında Yozgat’ta doğdu. 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Halen Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim dalında Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri bölümünde master yapmaktadır.

2000 yılında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğünde işe başladı burada ihtisas komisyonlarının dış ilişkiler bölümünden sorumluydu, daha sonra aynı kurumda Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda danışman olarak görev yaptı.

2005 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı olarak göreve başladı.

2010 yılında aynı kurumda Sermaye Piyasaları Daire Başkanı olarak görevine devam etti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığındaki görevi esnasında Özelleştirme programında bulunan Tedaş’a bağlı Trakya Elektrik Dağıtım A..Ş’de Denetim Kurulu üyeliği yaptı daha sonra TTA A.Ş’ye bağlı Sigara Sanayi ve Ticareti A.Ş’de Yönetim Kurulu üyeliği ve son olarak yine Özelleştirme programında olan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’de önce Yönetim Kurulu üyesi sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında çalıştığı süre zarfında başta Otoyol ve Köprülerin Özelleştirilmesi için kurulan Değer Tespit Komisyonu olmak üzere birçok gayrimenkul ve şirketin Değer Tespit Komisyonlarında görev almıştır.

30 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Kurul Üyesi olarak atanan Ahmet Çağrı ÇİÇEK , evli ve bir çocuk babası.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak EPDK Kurul Üyeliğine atanan Erdoğan TOZAN, Hayrettin KURT ve Ahmet Çağrı ÇİÇEK’e başarılar dileriz.


Bu haber toplam 1683 defa okundu


YAZARLAR