Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA SEDAŞ'a Misafir Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA SEDAŞ'a Misafir Oldu

ENERJİSA SEDAŞ'a Misafir Oldu
SEDAŞ'ın WFM (İş Gücü Yönetimi) Projesi Enerjisa heyeti tarafından yerinde incelendi.
29.06.2018 / 11:33

Enerjimagazin-Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.(SEDAŞ)’ın Bilişim altyapısı ile saha ekiplerine hızla bilgi verdiği ve mobil ekiplerini uzaktan tabletlerine atadığı iş emirleri ile yönlendirdiği WFM (İş Gücü Yönetimi) Projesi Enerjisa heyeti tarafından yerinde incelendi. SEDAŞ misafir ettiği Enerjisa heyetine WFM projesi hakkında çeşitli bilgiler verdi. SEDAŞ İşletme ve Bakım Grup Müdürlüğü bünyesinde kontrolü ve takibi yapılan WFM (İş Gücü Yönetimi) projesini yerinde inceleyen Enerjisa yöneticilerine, SEDAŞ İşletme ve Bakım Grup Müdürü Burhan Ak, SEDAŞ Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil ve SEDAŞ Acil Hizmetler Sorumlusu İlyas Volkan Turan tarafından sunumlar yapıldı.


SEDAŞ’IN WFM PROJESİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE HİZMET EDİYOR


İşletme ve Bakım Grup Müdürü Burhan Ak, SEDAŞ’ın 2018 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan ettiğini belirterek, SEDAŞ’ın yeni projesi olan WFM projesi hakkında bilgi verirken, “WFM projemiz (İşgücü yönetim sistemi) ile SEDAŞ ekiplerinin sahadaki durumu ve yapılacak işlerin gösterimi, coğrafi konumlarına göre otomatik sıralanması,  harita üzerinde detaylı güzergâh tarifi,  işlerin coğrafi konumlarının iş atama kriteri olarak kullanılabilmesi, haritada belirtilecek kriterlere göre en yakın ve uygun ekiplerin filtrelenmesi gibi çok sayıda takip seçeneği sunuyor. Asıl hedefimiz müşteri memnuniyetini daha da çok artırmaktır.” dedi. 


WFM PROJESİ TANITILDI


WFM projesi hakkında SEDAŞ Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil ve SEDAŞ proje ekibi, projeyi tanıtırken, Enerjisa heyetindeki, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Ayedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. olmak üzere 3 elektrik dağıtım şirketi bünyesindeki firma yöneticileri ile bir araya geldiler. Enerjisa heyetindeki; Merkezi Sistem Operasyon Müdürü Arif Coşkun, Teknoloji Müdürü Ebru Öztürk, Bilgi Sistemleri & Endüstriyel Sistemler Müdürü Atilla Aşçıoğlu, Sayaç Operasyonları Takım Yöneticisi Ekrem Hanlı ve Teknoloji Uzmanı Ahmet Büyükkaynak’a, SEDAŞ İzmit İşletme binasında bir dizi sunum yapıldı ve proje  ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.   


“PROJE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRIYOR”


Enerjisa heyetine WFM projesi hakkında bir dizi sunum yapan SEDAŞ Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil, verdiği bilgileri sıralarken şunları söyledi; ”2015 yılında yılın mobil uygulama projesi ödülünü alan ve yurtdışında da çeşitli sunumlarını yaptığımız WFM projemiz, saha ekiplerinin ve farklı konumlardaki ofis çalışanlarının durumlarının harita üzerinde anlık olarak görülebilmesini ve ulaşım için gerekli yönlendirmelerin yapılmasını da kolaylaştırıyor.  WFM, GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) desteği ile ekiplerin tabletlerindeki harita üzerinde yönlendirilmelerini  sağlayabiliyor.  Ekipler de mobil cihazlarda yer alan harita desteği ile en kısa yoldan, en kısa sürede elektrik arızası ya da bakım çalışması yapılacak bölgeye  ulaşıyorlar. İşe başlama ve tamamlama süreleri, kullanılan malzeme kayıtları tabletlere veri olarak giriliyor. SEDAŞ olarak, SAP WFM projesi ile sahadaki operasyon süreçlerimizi daha da verimli yönetiyoruz. Elektrik kesintilerine hızlı müdahale, bakım takip programı çalışmalarının kayıt altına alınması, kaliteli hizmet için iş süreçlerimizde yeni dijital uygulamalar ve sürekli yenilediğimiz bu sistem sayesinde elektrik dağıtımında modern bir dönüşüm sağladık. SEDAŞ, WFM projesiyle mobil ekiplerini coğrafi koordinat sistemi üzerinden görüyor, elektrik şebekesine müdahale için sahadaki en yakın ekibin, en hızlı şekilde arızanın kaynaklandığı bölgeye  sevk edilmesi talimatlarını verebiliyor. Enerjinin sürekliliği için süreci uzaktan dijital ortamda tüm verileri kayıt altına alarak yönetiyoruz. SEDAŞ ekipleri ellerindeki son teknolojiye sahip tabletlerle, saha operasyonu sırasında kendilerine WFM Kumanda merkezinden yönlendirilen ve Çağrı Merkezi ile  SCADA Kumanda merkezinden gelen  bildirimleri  sahada anında değerlendiriyorlar. SEDAŞ ekipleri,  kullandıkları malzemeden, elektriğin ne kadar sürede verilebileceği ve şebeke beslemesinin yapıldığı  zaman bilgisine kadar  tüm verilerin tabletler üzerinden kayıt altına alınmasını sağlıyorlar.  SEDAŞ WFM projesiyle, ekiplerine ellerindeki akıllı tabletlerle arıza mahallinden fotoğraf çekip bu görselleri merkezle paylaşabilme ve bunları arşivleyebilme imkânı da sağlıyor. dedi. Bu kapsamlı bilgiler ışığında, ziyaretin verimli geçtiğini ve WFM projesi ile ilgili yararlı bilgiler edindiklerini belirten Enerjisa yöneticileri, sunumların ardından SEDAŞ yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ettiler.


Bu haber toplam 1824 defa okundu


YAZARLAR