Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Emekli Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Emekli Oldu

TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Emekli Oldu
TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah ATALAY, emekliye ayrıldı.
13.06.2018 / 09:19

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah ATALAY, emekliye ayrıldı.


2017 Yılından bugüne kadar TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapan Abdullah ATALAY, emekliye ayrıldı. Konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ATALAY, “aileme daha fazla vakit ayıracağım” dedi. ATALAY’ın açıklaması şu şekilde: “Kamuoyunun Dikkatine; 16 aydır Genel Müdürlüğünü yürüttüğüm TEİAŞ Genel Müdürlüğü görevimi bugün itibari ile emekliye ayrılarak sonlandırdım. Aileme daha çok vakit ayıracağım. Başta her zaman desteğini esirgemeyen Sn Bakanımıza ve değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


Çalışma arkadaşlarıyla da vedalaşan ATALAY, 1965 yılında Taşlıçay/Ağrı’da doğdu. 1991 yılında Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Aynı yıl  TEK Mardin Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğünde Mühendis olarak göreve başladı. 1992 yılında TEK Van Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğü Erciş İşletme Başmühendisliğinde, 1992-2003 yılları arasında TEDAŞ Ağrı Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğünde Mühendis, Başmühendis, Müdür ve Müessese Müdürü olarak çalıştı. 2003-2005 yılları arasında TEDAŞ İzmir Elektrik Dağıtım Müessese Müdürü, 2005-2008 yılları arasında TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu dönemde Gediz ve Dicle EDAŞ Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Meram EDAŞ Şirketinde Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu.


2008-2013 yılları arasında ise Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 01.06.2013 tarihi itibariyle özel sektörde Genel Müdür ve Genel Koordinatör, BEDAŞ Genel Müdürü ve Dağıtım Şirketleri Koordinatörü olarak görev yaptı.


03.02.2017 tarihi itibariyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak vekaleten, 31.03.2018 tarihinde ise asaleten atanan ATALAY, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.


enerjimagazin.com ailesi olarak sayın Abdullah ATALAY'a bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.


Bu haber toplam 6163 defa okundu


YAZARLAR