Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ Acele Kamulaştırmalar Yapacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ Acele Kamulaştırmalar Yapacak

TEDAŞ Acele Kamulaştırmalar Yapacak
TEDAŞ Genel Müdürlüğü, İzmir, İstanbul, Ankara ve Kırıkkale illerinde tesis edilecek olan enerji nakil hatları için acele kamulaştırmalar yapacak.
05.06.2018 / 09:42

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü, İzmir, İstanbul, Ankara ve Kırıkkale illerinde tesis edilecek olan enerji nakil hatları için acele kamulaştırmalar yapacak.


Bakanlar Kurulu’nun acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, İzmir, İstanbul, Ankara ve Kırıkkale illerinde tesis edilecek olan enerji nakil hatlarının yapımı için, güzergâhlara isabet eden taşınmazlarda pilon yerleri mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahaları ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.


Bakanlar Kurulu ayrıca, “154 kV Uluborlu RES-Isparta EİH Projesi”, “154 kV Yenidere - (Erbaa-Yaprak HES) Brş.N. Kadar Enerji İletim Hattı Projesi” ve “380 kV Reşadiye-Yozgat 380 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında bazı taşınmazların ise Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verdi.


Bu haber toplam 1758 defa okundu


YAZARLAR