Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fırat EDAŞ’tan Abonelerine Ödemede Büyük Kolaylık
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fırat EDAŞ’tan Abonelerine Ödemede Büyük Kolaylık

Fırat EDAŞ’tan Abonelerine Ödemede Büyük Kolaylık
Fırat EDAŞ, elektrik borcu bulunan 15 bin abonesi için borç yapılandırma kampanyası başlattı.
20.05.2018 / 19:06

Enerjimagazin-Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 932 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat EDAŞ, elektrik borcu olan abonelerine ödemelerinde kolaylık sağlayacak.


Elektrik dağıtım sektöründe müşteri memnuniyeti esasıyla hizmet veren Fırat EDAŞ, elektrik borcu bulunan 15 bin abonesi için borç yapılandırma kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında; mesken, tarımsal sulama ve ticarethane tarife grubuna dahil olan tüm abonelere geçmişten gelen borçlarını kapatma imkanı sunulacak.


Elektrik borcu bulunan Fırat EDAŞ aboneleri,  bu kampanya ile borcunu taksitlendirme ve gecikme faizini sildirme imkanı bulurken; bu imkanlardan 2017 yılı ve daha önceki yıllara ait icra ve dava aşamasında borcu olan tüm müşteriler yararlanabilecek.


Bu kapsamda; 31 Temmuz 2018 tarihine kadar Fırat Elektik Dağıtım A.Ş.’nin Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerindeki müşteri merkezlerine başvuran aboneler, elektrik borcunun ana parasını peşin ödemesi halinde gecikme faizinde yüzde 100 ’e varan indirimden yararlanırken; tamamını peşin ödeyemeyen aboneler ise 12 aya varan taksitlendirme imkanına sahip olacak.


Fırat EDAŞ Müşteri Merkezleri


Bingöl: Karşıyaka Mahallesi Hüseyin Çelik Cad. No:9

Elazığ: Cumhuriyet Mahallesi Dinçer Sok No: 8/A

Malatya: İkizce Köyü Ankara Asfaltı No:4 Yeşilyurt

Tunceli: Atatürk Mahallesi Cem Emir Cad. No:22/1


Bu haber toplam 1432 defa okundu


YAZARLAR