Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağını” Yayınladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağını” Yayınladı

Enerji Bakanlığı “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağını” Yayınladı
Enerji Bakanlığı, “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağını” kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine sundu.
04.05.2018 / 19:48

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağını” yayınladı. Yönetmelik Taslağı 07.05.2018 tarihi mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacak.


Elektrik tesislerinin modern teknolojiye uygun tesis edilebilmesi için proje onay işlemlerinin, ilgili mevzuat, standart ve şartnamelere uygun olarak yapılması veya yaptırılması, söz konusu tesislerin iletim veya dağıtım şebekelerine uyumlu olarak bağlanması, can, mal ve çevre emniyetinin sağlanması ile proje onaylarını, onaylı projelerine göre yapılan tesislerin kabul işlemlerini ve tutanak onayını yapacak kurum/kuruluş ya da tüzel kişilerin yetkilendirilmesine ilişkin usul ve esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanan “Elektrik Tesisleri Proje Yönetmelik Taslağı” Bakanlığın internet sitesi üzerinden yayımlandı.


Yönetmelik Taslağı, 07.05.2018 tarihi mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacak. İlgililerin, Yönetmelik Taslağı hakkındaki görüş ve tekliflerini, Mevzuat Görüş Bildirme Formunu doldurarak aynı süre içerisinde metin dosyası olarak enerjiyatirimlari@enerji.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Bakanlığa göndermeleri gerekiyor.


Yönetmelik; kurulacak veya tadil edilecek elektrik tesislerine ilişkin proje hazırlama ve onay işlemleri ile bu faaliyetleri yapacak kurum, kuruluş ve tüzel kişilerin belirlenmesi, yetkilendirilmesi, bunların hak ve yükümlülükleri ile onaylı projelerdeki tesislerin kabul işlemlerini ve tutanak onayını yapacak kurum/kuruluş ya da tüzel kişilerin yetkilendirilmesine ilişkin esasları kapsıyor.

Bu haber toplam 1872 defa okundu


YAZARLAR