Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak

Enerji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak
Enerji Bakanlığı, 10 (on) Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.
01.04.2018 / 11:15

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, “Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun” 10 (on) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacak. Başvurular, 06.04.2018 tarihinde saat 16.00’da sona erecek.


Adaylar, kendilerinden istenen Başvuru Formu, Özgeçmiş, Mesleki Çalışma Sürelerini Gösteren Belgeler, Mesleki Tecrübe Şartını Gösteren Belgeler, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Mezuniyet Belgesi, En Az 2 (İki) Programlama Dilini Bildiğini Gösteren Belgeler, Erkek Adaylar için Askerlik ile İlişiği Bulunmadığına İlişkin Belgeler ve Sertifikalar” gibi evraklar ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na başvurmaları gerekiyor. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 11.04.2018 tarihinde Bakanlığın internet sitesinde ilân edilecek.


Sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesi, www.enerji.gov.tr adresinde 18.04.2018 tarihinde ilân edilecek. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacak.


Sınav sözlü olarak yapılacak. Sözlü sınav sonucunda 100  (yüz) tam puan üzerinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alan adaylar arasından puan sırasına göre, ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asil olarak, asil aday sayısı kadar aday da yedek olarak ilan edilecek.


Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; 2016 veya 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacak.


Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süre ile geçerlidir. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacak. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacak.


Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan birinci ve ikinci tercih olmak üzere en fazla 2 (iki) farklı pozisyon için tercih yapabilecekler. Her bir pozisyon için en çok puandan başlanarak 6.1. Pozisyonlara Göre Alınacak Kişi Sayısı bölümünde verilen tabloda yeralan Sınava Çağrılacak Aday Sayısı kolonunda belirtilen sayı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacak. Değerlendirme öncelikle birinci tercihinde yeralan pozisyona başvuranlar arasında yapılacak. Sınava katılmaya hak kazanacak adaylar, puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle belirlenecek. Buna göre; adaylar öncelikle birinci tercihlerine göre sıralanacaklar. Daha yüksek puanlı adaylar sınava katılmaya hak kazandığı için birinci tercihinde sıralamaya giremeyen bir aday, varsa ikinci tercihine göre puanına bakılmak suretiyle, ancak o tercih için birinci tercih olarak geçerli bir müracaatın yapılmamış olması ya da geçersiz sayılan müracaatlar veya sınava katılması belirlenen aday sayısı kadar müracaatın bulunmaması sebepleriyle sıralamaya, varsa birinci tercihini yapanlardan sonra dâhil edilecek.


Her bir pozisyon için son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu kişilerin tamamı sınava kabul edilecek.

Bu haber toplam 1577 defa okundu


YAZARLAR